Спробуємо передбачити, яким буде наше життя років через 10. Економічний прогноз скласти нелегко: багато тут залежить і від перспектив розробки сланцевого газу, і від інвестиційної привабливості регіону, та й, зрештою, і від політики центральної влади. А от те, якими будуть ЗМІ чи бібліотеки району, передбачити значно простіше. Бо закони їх розвитку зрозумілі, а ситуація з так званим роздержавленням комунальних ЗМІ, зменшенням кількості радіоточок і нестачею фінансування бібліотек просто зобов'язують нас оцінити перспективи.
Отож, на мою думку, часопис "Воля народу" процвітатиме, бо матиме не одну тисячу передплатників. Ініціативний колектив редакції багато зробив і зробить для цього ще більше. Окрім традиційного (передплата і роздріб), частина тиражу розповсюджуватиметься через Інтернет, але також на платній основі. Буське радіо чи навіть телебачення, вестиме свої передачі в кожну домівку через Інтернет. Уже тепер це можливо, бо дротові радіоточки відійдуть в минуле. Бібліотеки поповняться новими виданнями, з'являться електронні читанки, доступ до Інтернету в них буде звичним явищем. І паперова книга також буде в пошані. Однак, перш ніж вирушити в похід за фоліантом до книгозбірні, читач зможе в електронному каталозі бібліотеки знайти і замовити книгу через Інтернет.
Ви скажете, що це нереально. Спробую переконати вас. З 2004 року редакція радіомовлення готує передачі на комп'ютері, а в минулому році створила блог, де весь контент викладений на ваш огляд. Ще у 1997 році перші в нашому місті виходи в Інтернет з райтелекому по міжміському телефону здійснював Володимир Мицик. А сьогодні цей підприємець тягне мережу Інтернет в кожну домівку. Або Ігор Бекар, який в 1998 році організовував доступ до мережі як послугу АПБ "Україна", сьогодні надає Інтернет у найглухіших селах. У Буську кожна третя сім'я має вдома доступ до мережі від ПАТ "Укртелеком", подібне і в Красному.
А щодо бібліотеки, то зайдіть на наш сайт https://sites.google.com/site/buskbooks/ і попрацюйте у тестовому режимі з демонстраційним каталогом, який дозволяє читачам замовляти книгу електронною поштою. А от завдяки зусиллям бібліографа Анни Дончак розділ "Краєзнавча література про Бущину" навіть заповнений актуальною інформацією. Зауважу, щоб здійснити ці захмарні мрії, ми використали "хмарні технології" Google, а тому для роботи з нашим каталогом потрібно увійти зі свого аккаунта.
На початках 1990-х редактор часопису "Воля народу" Микола Іванців мріяв про верстку газети на комп'ютері, а в 1996 році вийшов перший номер, зроблений у Page Maker. Потім була мрія про кольоровий друк газети, яка також здійснилася: «Воля народу» першою серед районних комунальних ЗМІ стала повноколірною. Сайт газети: і це стало реальністю. Сьогодні різні Інтернет-версії газети можете знайти на 3-4 ресурсах. Отож, районку нині читають в Інтернеті не тільки молоді люди (бо це для них звичніше, ніж друкована версія), а й, що особливо важливо, багато земляків-заробітчан у різних частинах світу: таким чином вони тримають зв’язок зі своєю маленькою батьківщиною.
Богдан Литвин