Головна Економіка Координаційна робоча група Львівщини напрацьовує механізм боротьби з контрабандою на кордоні

Координаційна робоча група Львівщини напрацьовує механізм боротьби з контрабандою на кордоні

5 липня у Львівській ОДА відбулось засідання Координаційної робочої групи з питань підвищення ефективності роботи митних органів.

Зазначимо, що 21 червня під час Всеукраїнської селекторної наради з питань боротьби із контрабандними схемами на кордоні України під головуванням Прем’єр-міністр України Володимира Гройсмана голова Львівської ОДА Олег Синютка висловив пропозицію створити координаційну раду, в яку входитимуть представники усіх правоохоронних органів, для синхронізації дій та створення пропозицій в постійному режимі щодо боротьби з контрабандою.

Очільник Львівщини запропонував створити єдину базу даних, якою зможуть послуговуватися усі служби на кордоні, а також озвучив пропозицію щодо спільного із закордонними колегами догляду вантажів, що в’їжджають на територію України.

«Робоча група була створена з метою надати центральним органам влади пропозиції щодо забезпечення запобігання контрабанді», – зазначив Олег Синютка.

У межах засідання, Координаційна робоча група, до якої увійшли представники Прокуратури Львівської області, Департаменту захисту економіки Національної поліції України у Львівській області. Львівської митниці Державної фіскальної служби, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, а також Львівської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, поширила низку питань, серед яких:

Технічне оснащення митних постів із зобов’язанням кожного працівника мати нагрудні камери для відеофіксації його діяльності;
Оголошення відкритого конкурсу на посаду працівників Митної служби;
Створення на митних пунктах пропуску окремої спільної з сусідніми державами смуги руху для транспортних засобів, що переміщують товари у режимі «TaxFree»;
Ініціювання внесення змін до ККУкраїни щодо притягнення до кримінальної відповідальності за товарну контрабанду як декларанта, так і особу, відповідальну за фінансове врегулювання митного оформлення та інші.
За результатами засідання Координаційна робоча група доопрацює пропозиції щодо підвищення ефективності роботи митних органів задля подальшого їх скерування до Кабінету Міністрів України.