Головна Свято 5 простих правил від рятувальників для безпечного святкування Івана Купала

5 простих правил від рятувальників для безпечного святкування Івана Купала

Із 6 на 7 липня відзначатимемо свято Івана Купала. У цей час актуальність безпеки на воді набуває особливої гостроти. Адже багато народних гулянь проходять поблизу водних об’єктів, люди купаються у відкритих водоймищах, дівчата пускають вінки тощо. А це, звісно, несе й небезпеку. Проте, дотримуючись цих традицій, слід пам’ятати і про правила безпеки.

Аби святкування відбулися безпечно й кожен зміг знайти свою «долю» без шкоди для власного здоров’я, рятувальники Головного управління ДСНС України у Львівській області нагадують 5 простих правил безпеки:

  • Основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання.
  • Купатися дозволено лише у світлу пору доби.
  • Слід уникати води зі швидкою течією та не плавати наодинці, особливо, якщо ви не впевнені у своїх силах.
  • У жодному разі не можна заходити у воду напідпитку!
  • Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.

У ніч на Івана Купала розпалюється велике багаття, через яке стрибають поодинці або в парі. Купальське вогнище згідно з переказами має велику міфічну силу. Через нього стрибають всі, проходячи таким чином своєрідний ритуал очищення. Та залишене без нагляду багаття за наявності вітру та легкозаймистих матеріалів за лічені хвилини може перерости у неконтрольовану пожежу.

Пам’ятайте! Погано загашене вогнище приховує в собі небезпеку. Будьте уважними та обережними з вогнем, дотримуйтесь правил пожежної безпеки!