Головна Економіка Львівщина – лідер конкурсу секторальної підтримки проектів регіонального розвитку

Львівщина – лідер конкурсу секторальної підтримки проектів регіонального розвитку

Львівська область подала найбільшу кількість проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. З показником у 9,2 % від загальної кількості по Україні, Львівщина стала абсолютним лідером серед областей.

У лідерську трійку також увійшли Одеська та Донецька області.

«За результатами прийому проектних заявок – висновок, що місцеве самоврядування, Агенції регіонального розвитку та ОДА можуть і вміють готувати проекти розвитку. Головне встановити чесні та прозорі правила гри, проводити дійсно конкурсний відбір проектів через незалежну експертну оцінку»,- зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Загалом Львівська область запропонувала на конкурс понад 70 якісних розвиткових проєктів. 40 з них подала Львівська обласна державна адміністрація у партнерстві з Агенцією регіонального розвитку Львівської області, громадами, університетами, аналітичними центрами та громадськими організаціями. Інші – органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади.

«Заявками ми охопили усі 7 програмних напрямів, зокрема програми: «Загальноукраїнська солідарність», «Підтримка розвитку депресивних територій» та «Сільський розвиток. Загальна вартість проєктів, які подала Львівська ОДА, – 636,5 млн грн. З них 423,7 млн грн – фінансування з державного бюджету», – розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Найпопулярнішими програмами регіонального розвитку, за якими найбільше подали проєктів, стали «Розвиток туризму» та «Інноваційна економіка та інвестиції». На другому місці напрямок – «Розвиток людського потенціалу», на третьому – «Ефективне управління регіональним розвитком».

Зазначимо, що прийом документів в рамках конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, завершився 3 листопада. Заявники з усіх регіонів України подали понад 800 проєктів, з них допустили до експертної оцінки понад 600.

Допущені до участі у конкурсному відборі проєкти передали на оцінку експертам. За результатами оцінки найближчим часом сформують рейтинговий перелік проектів-переможців.

Нагадаємо, що документи учасники подавали за наступними програмами регіонального розвитку: інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток туризму, розвиток людського потенціалу, підтримка розвитку депресивних територій, ефективне управління регіональним розвитком та загальноукраїнська солідарність.

Юлія Савостейко, прес-служба ЛОДА