Головна Економіка Майже десяток проєктів реалізують на Львівщині за кошти секторальної підтримки ЄС

Майже десяток проєктів реалізують на Львівщині за кошти секторальної підтримки ЄС

29 грудня затвердили перелік проєктів переможців програми Секторальної підтримки ЄС. Львівщина, яка є лідером за кількістю поданих проєктів в Україні (9%), в результаті зможе реалізувати 9 проєктів по 5 програмах Секторальної підтримки ЄС.

«Завдяки активності органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, а також співпраці з ініціативними групами, Львівщина закріпила за собою лідируючі позиції, здобувши значну кількість проєктів-переможців в порівнянні з іншими областями»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Це проєкти:

За програмою «Інноваційна економіка та інвестиції»

«Розвиток біоекономіки Західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів» загальною вартістю 9,8 млн грн, з яких – 7,65 млн грн передбачено залучити з державного бюджету. Ініціатором проєкту є Львівська політехніка спільно з Львівською обласною державною адміністрацією.

За програмою «Сільський розвиток»

«Створення парку агропереробки «ФрутБанк» з формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини» загальною вартістю 22,5 млн грн, з яких 16,875 млн грн – передбачено залучити з державного бюджету. Ініціатором проєкту є Мостиська міська рада.

За програмою «Розвиток туризму»

– «TourTurka 2.0 «Пізнання етно-культури бойківського краю Турківського району Львівської області»» загальною вартістю 10,4 млн грн, з яких 8,8 млн грн – передбачено залучити з державного бюджету. Ініціатором проєкту є Львівська обласна державна адміністрація;

– Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею М.Біласа (вілла «Гопляна») на майдані Кобзаря в м.Трускавці Львівської області загальною вартістю 19,3 млн грн, з яких 16,0 млн грн – передбачено залучити з державного бюджету. Ініціатором проєкту є Трускавецька міська рада;

– «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях» загальною вартістю 28,8 млн грн, з яких 23,9 млн грн – передбачено залучити з державного бюджету. Ініціатором проєкту є Міндовкілля, який реалізовуватиметься на Львівщині спільно з Закарпатською, Івано-Франківською, Донецькою областями.

За програмою «Загальноукраїнська солідарність»

– «Трансформація вугільних регіонів України» (пілотні проєкти Донецької та Львівської областей) загальною вартістю 173,4 млн грн, з яких 27,9 млн грн – передбачено залучити з державного бюджету. Ініціатором проєкту є Міністерство розвитку громад та територій України;

– «Карпатська мережа регіонального розвитку 2.0» загальною вартістю 55,2 млн грн, з яких 34,7 млн грн – передбачено залучити з державного бюджету. Ініціатором проєкту є Міністерство розвитку громад та територій України.

За програмою «Ефективне управління регіональним розвитком»

– «Портал місцевої статистики та відкритих даних громад Львівщини – інструмент прийняття збалансованих рішень» загальною вартістю 1,65 млн грн, з яких 1,4 млн грн – передбачено залучити з державного бюджету. Ініціатором проєкту є Львівська обласна державна адміністрація;

– «Співробітництво задля економічного зростання Карпат (громад Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської областей)» загальною вартістю 14,1 млн грн, з яких 11,9 млн грн – передбачено залучити з державного бюджету.

Директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда зазначив, що загальна сума передбаченого ресурсу державного бюджету, що планується залучити на Львівщину в рамках Секторальної підтримки, становить 75,9 млн грн. З них 50,7 млн грн – кошти, залучені органами влади області, а також 25,2 млн грн – кошти, залучені у Львівську область в рамках співпраці з іншими областями та центральними органами виконавчої влади. З обласного та місцевих бюджетів має бути забезпечено гарантоване співфінансування, що необхідно врахувати при затвердженні відповідних бюджетів на період реалізації проєктів.

Візуально про проекти, які реалізують в області у інфографіці департаменту економічної політики Львівської ОДА.

Зазначимо, що загалом по Україні Конкурсна комісія відібрала 56 проектів на загальну суму понад 535 млн грн, які будуть рекомендовані до фінансування у 2021 році.

Це вже другий конкурсний відбір проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. У наступному році на реалізацію цих проектів передбачено 551,6 млн грн.

Серед ключових змін другого конкурсного відбору – збільшення програм регіонального розвитку з 5 до 7, а також розширено коло заявників. Цього року вперше змогли самостійно подавати заявки на участь у конкурсному відборі агенції регіонального розвитку та органи місцевого самоврядування, у тому числі, які є центрами новостворених громад.

Прийом документів на конкурсний відбір тривав з 3 вересня по 3 листопада 2020 року. Заявниками з усіх регіонів України було подано 739 проектів на загальну суму 8,4 млрд грн.