На виконання доручення Прем’єр-міністра України та відповідно до доручення голови облдержадміністрації упродовж 3 – 18 грудня тривало обстеження та перевірка систем електропостачання та наявності резервних автономних джерел живлення медичних закладів області.
Було обстежено електрозабезпечення всіх ковідних закладів.
«За результатами обстеження виявлено ряд недоліків. У частини медзакладів потребує доопрацювання експлуатаційно-технічна документація щодо діючих автономних електростанцій, у деяких лікарнях не зазначені діючі автономні електростанції, які є в медзакладах. Також ми виявили, що у деяких лікарнях електроприймачі заживлені за схемою, яка не відповідає вимогам першої категорії щодо надійності. Тобто, скажімо, якщо реанімація заживлена і до цього нема ніяких зауважень, то ліфт, у випадку відключення світла, працювати не буде. Це питання транспортування хворих, і такі недоліки повинні бути усунені», – розповів заступник директора депаратменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Мар’ян Мороз.
Разом з тим слід зазначити, що у 9-ти медичних закладах, з метою підвищення надійності їх електропостачання, закуплено та встановлено нові резервні автономні джерела живлення: дизельні та бензинові генератори. Ще у декількох медзакладах оголошено тендери на закупівлю нових автономних джерел живлення.
Також у ковідних лікарнях перевірили киснезабезпечення.
«Ми перевіряли киснезабезпечення лікарень та безпечну експлуатацію посудин під тиском. Комісія відвідала усі заклади, які лікують хворих із ковідом. Ми виявили також ряд зауважень. В деяких установах не завершені роботи щодо розробки проектно-кошторисної документації при введені в експлуатації нових систем киснезабезпечення. У зв’язку зі збільшенням потужностей кисневої мережі, лікарні працевлаштовують нових фахівців, які мусять пройти відповідне навчання. У деяких лікарнях такі спеціалісти навчання не пройшли. Окрім того, виявили відсутність написів, попереджень, пожежних щитів тощо. Ми розробили методичні рекомендації щодо безпеки експлуатації кисневих балонів, трубопроводів і кисневих станцій», – розповів начальник відділу упраління нагляду промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Львівській області Віктор Курило.
Кожен керівник медичного закладу отримав увесь вичерпний звіт разом із рекомендаціями.
Звіт за результатами обстеження подали також керівництву облдержадміністрації. Після опрацювання даних буде визначено терміни та обсяг коштів для усунення усіх недоліків.