Головна Економіка Дрогобицька мерія підвищує тариф на вивезення сміття

Дрогобицька мерія підвищує тариф на вивезення сміття

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради планує підвищити тарифи на вивіз сміття для мешканців багатоповерхівок на 23 %. Відповідний проект рішення виконкому оприлюднили у місцевих ЗМІ. Втім, Проект рішення оприлюднений з порушеннями. Про це повідомили у ГО «Дрогобицька громада».

Автори повідомленні наполягають, що проект рішення по підвищення тарифів на вивіз сміття «оприлюднений без відповідних додатків та потребує конкретного аналізу і обговорення на громадських слуханнях, адже, крім обрахунку своїх затрат, надавач послуг повинен забезпечити дотримання порядку надання послуги, визначених Правилами благоустрою і утримання території Дрогобича».

Крім того, вони вважають дивною ситуацію, за якої КП «КМГ», нарікаючи на важкий фінансовий стан, одночасно проводить євроремонти своїх приміщень.

В «Дрогобицькій громаді» нагадали, як рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №210 від 21.11.2013р. було затверджено норми утворення побутових відходів для м. Дрогобич, згідно якого на одного мешканця багатоквартирних будинків збільшено норму нагромадження відходів на 11 %. У результаті цього і збільшилась вартість оплати за послугу з вивезенням сміття. 

«А що ж насторожує? По перше, існують правила визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджені наказом Міністерства з питань ЖКГ України №259 від 30.07.2010 р. і які є обов'язковими для виконання. Шкода, що для дрогобицьких чиновників державні нормативно-правові акти не указ», наголосили активісти.  

Далі вони стверджують, що реальний обсяг вивезення сміття з міста зменшується: «Згідно з офіційними даними, КП «КМГ» щорічно вивозить на утилізацію в Бронницю меншу кількість побутових відходів ( за 2012 р. – 99 т.м3, 2013 р. – 97 т.м3, 2014 р. – 87 т.м3 ). Абсурдна ситуація: мешканці Дрогобича сплачують за вивіз сміття за «марсіан», або, ще гірше, за трускавчан, які вже підсунули нам  «порося» у вигляді проблем з водою».

Відтак, активісти звернулися в Антимонопольний комітет України, який визначив, що норми утворення побутових відходів встановлено з порушенням нормативно-правових актів. В Дрогобицькій міській раді відповіли на це новим проектом рішення, який підвищує тарифи, – 27.02.2015 р. в «Галицькій зорі» оприлюднено проект рішення виконкому про підвищення тарифів на послугу з вивезення побутових відходів, згідно якого вартість вивезення 1 м3 збільшується на 23%.