Головна Економіка Львівщина запровадить енергомоніторинг об’єктів бюджетної сфери

Львівщина запровадить енергомоніторинг об’єктів бюджетної сфери

Питання впровадження системи управління енергоефективністю, зокрема, проведення енергомоніторингу та енергоаудиту на об’єктах бюджетної сфери обговорили під час наради з питань реалізації спільних проектів з Фондом Східна Європа сьогодні, 16 березня, у Львівській обласній раді. Повідомила прес-служба облради.

За словами заступника голови Львівської обласної ради Валерія П’ятака, до кінця травня в онлайн-режимі заплановано розпочати щоденний моніторинг енергопоказників усіх бюджетних установ Львівщини, що дозволить якісно та ефективно реалізовувати заходи з енергозбереження.

«Сьогодні необхідно розробити дієву систему управління еенергоефективністю. Насамперед слід запустити процес енергопаспортизації об’єктів бюджетної сфери та запровадити систему моніторингу споживання енергоресурсів на цих об’єктах. Лише після цього, на основі конкретних даних буде формуватись перелік заходів з енергозбереження на наступні роки», – наголосив Валерій П’ятак.

Учасники наради погодились, що проведення моніторингу енергоспоживання є складовою частиною заходів з електронного урядування в області. Як зауважив голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності обласної ради Ярослав Качмарик, на приклади Дніпропетровської області ми бачимо, як завдяки електронним рішенням та доступу до інтернету, без особливих трудовитрат можна отримати реальну картину енергоспоживання по кожному об’єкту.

Відповідно, якісний енергомоніторинг та енергоаудит стануть основою для ефективної реалізації програми з енергозбереження на наступні кілька років, яку обласна рада планує затвердити до кінця 2015 року.