Головна Економіка Українців перетворюють на жебраків

Українців перетворюють на жебраків

Через мінімальну зарплату в Україні та суцільне підняття тарифів на газ та електроенергію, українці готові вийти знову на Майдан. Вони впевнені: уряд Яценюка своїми рішеннями закопує Україну в глибоку кредитну яму МВФ. А розраховуватися влада буде з кишень простих українців.

Мінімальна зарплата в Україні побила антирекорд

Самі експерти зазначають, що мінімальна зарплата у 1218 гривень (43 доларів) в Україні встановила анти рекорд, адже у таких бідних країнах як Бангладеш, Гана та Замбія отримують на 4 долари більше. При цьому в таких африканських країнах як Лесото, Гамбія і Чад в середньому заробляють 51 долар. Через це виконання рекомендацій МВФ щодо збільшення тарифів на газ вбиває останній цвях у домовину української економіки і стрімко наближає країну до дефолту.

З часом – ще і ще дорожче…

Уряд Яценюка, який сьогодні при владі після Майдану, не зміг знайти іншого виходу з катастрофічної ситуації в країні, тому звернувся просити фінансової допомоги у Міжнародного валютного фонду. Однак, висунуті рекомендації від МВФ, простих українців вони перетворять на жебраків. Голова НБУ Валерія Гонтарева публічно заявила, що, відповідно до програми МВФ, підвищення тарифів буде різким – на 280% на газ і близько 66% на тепло. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин зі свого боку зазначив, що тарифи на природний газ для населення і теплокомуненерго будуть підвищуватися до ринкового рівня поетапно, упродовж двох років. За його славами, перше збільшення відбудеться після завершення опалювального сезону уже з 1 квітня. У Меморандумі між Кабміном України та МВФ, визначаючи нові тарифи.
Зокрема, на природний газ буде встановлено дві ціни – пільгова  та ринкова. Пільгова ціна – 3,6 тис. грн. за одну тисячу кубів (діятиме для абонентів, споживання природного газу в яких не перевищує річного ліміту в 2,4 тис. кубів).  Однак, для тих господарств, що не вкладатимуться у ліміт споживання 2,4 тис. кубів, буде передбачене різке підвищення ціни – до 7178 грн. за одну тис.кубів газу. Таке підвищення вдарить передусім для мешканців приватного сектору сільської місцевості, власників великих кварти, які насамперед використовують «блакитне паливо» для опалення житла.
Інна Гончарук
/Буський медіа-портал/