Головна Економіка Мешканці Бущини обурюються підвищенням тарифів на проїзд в автобусах

Мешканці Бущини обурюються підвищенням тарифів на проїзд в автобусах

Вже кілька днів на телефон журналістів нашого видання поступають дзвінки від мешканців Буського району із обуренням щодо підвищення тарифів на проїзд в автобусах.

«Кожен із водіїв автобусів з Красного до Буська бере оплату за проїзд по-різному, – скаржиться мешканка Красного Людмила. – Одного дня водії вимагали 6 гривень, на другий день – 7 грн, потім знову 6 грн, вчора знову 7 гривень. Жодної офіційної інформації про зростання тарифів – не було!».

«Я не можу зрозуміти звідки взялось подорожчання?, – задає питання мешканка села Ожидів. – Роздруківок для пасажирів про підвищення вартості проїзду з печаткою підприємства-перевізника в маршрутках немає. Про них знає лише водій, який очевидно сам встановлює оплату залежно від дня проїзду».

«Вчора, водій жовтого автобуса з Буська до Красного вимагав з пасажирів 7 гривень. На наше обурення, чому така ціна, грозився взагалі нас висадити», – розповіла мешканка Буська.

У кожному районі вартість проїзду може відрізнятись

Як розповіли в Асоціації перевізників Львівщини, про зростання тарифів на міжміські та приміські перевезення йшлося ще у вересні, де й прийняли рішення з 1 жовтня цього року на Львівщині підняти тарифи про що й проінформували Львівську ОДА.

«Мінімальний розмір проїзду планується в межах 6 гривень, максимальна тарифна ставка на кілометр пробігу в приміських маршрутках – 65 коп. без ПДВ, в міжміських маршрутах – 55 коп. без ПДВ», – каже Іван Велійка, голова Асоціації перевізників Львівщини.

Також він додав, що через відсутність регулювання урядом тарифів на примісто та міжмісто, у кожному районі вартість проїзду може відрізнятися.

Щодо причини чергового підняття тарифів, то він зазначає:

  «Сьогодні вартість електроенергії кожного місяця збільшується, вартість газу росте, страхові поліси у вартості ростуть і підприємства змушені нести цей тягар втрат на своїх плечах. З того моменту, як були підняті тарифи, зросло на 10% паливо. Тому необхідність перегляду тарифу є».

Без громадського обговорення: що хочемо, – то й робимо!

Це вже друге за рік підвищення тарифів на проїзд. Якщо ще на початку року у Львівській ОДА розрекламовано проводили громадські слухання щодо регулювання вартості пасажирських перевезень, то вже наприкінці цього року, вони зайняли позицію мовчання ягняток.

Повернімось до 11 січня 2017 року,  в цей день в актовій залі Буської РДА, відповідно до обласного графіку відбулися слухання щодо здійснення пасажирських перевезень за участю заступника голови Львівської ОДА Ірини Гримак, голови РДА Петра Мороза, керівників/представників надавачів послуг з пасажирських перевезень. Тоді ми писали публікацію «Як таємно у Буській РДА проводять громадські слухання». Бо, оголошення про тодішні громадські слухання на офіційному сайті РДА ніде не було оприлюднено. А журналістів нашого видання навіть не проінформували про захід. З приводу цього депутат обласної ради Петро Жукровський навіть звернувся до голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Згодом як проінформували на сайті Буської РДА, серед актуальних питань, що обговорювалися учасниками зустрічі було формування та встановлення тарифів на пасажирські перевезення, технічний стан транспортних засобів, дотримання водіями маршрутів пересування та необхідності часткового їх коригування, введення додаткових рейсів на діючих маршрутах у вечірній час, введення нових (внутрішньорайонних) маршрутів, пасажирських перевезень пільговиків.

По усіх порушених учасниками слухань питаннях було заслухано пояснення перевізників, запропоновано (з встановленням термінів) провести зустрічі з головами територій, врегулювати проблемні питання та проінформувати громадськість про підвищення тарифів.

На цей раз Буська РДА на публічні скарги мешканців району взагалі не реагує. Якщо ще на початку року керівництво райдержадміністрації наголошувало на важливості публічного обговорення щодо визначення економічно-обгрунтованих тарифів, то цього разу – про це ніде не йдеться.

Отже, як бачимо, у Буському районі без належної інформаційно-роз’яснювальної роботи, яку мала б провести Буська РДА, перевізники підняли ціни на проїзд в автобусах, що спричинило обурення в населення.