Головна Економіка На Бущині понад 25 безробітних відкрили власний бізнес

На Бущині понад 25 безробітних відкрили власний бізнес

Для відкриття власної справи вони отримали одноразові виплати. 

У скрутний період економічної кризи не всі знаходять пристойну роботу, а дехто взагалі її втрачає. Одним із шляхів вирішення проблеми безробіття для людини у такій ситуації може стати відкриття власної справи. Найгостріше це питання постає у селах та маленьких містечках. Такі обставини спонукають громадян до більш рішучих дій, зокрема – започаткувати власну справу.

З метою забезпечення зайнятості, підтримки малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць у районі Буська районна філія Львівського обласного центру зайнятості сприяє безробітним у започаткуванні ними власної справи шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю, яка здійснюється відповідно до ч.7 ст.22, ч.5 ст.23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Для сприяння працевлаштуванню таким безробітним шляхом відкриття власної справи у центрі зайнятості організована системна робота.

На Бущині понад 25 безробітних відкрили власний бізнесПроцес залучення до підприємництва і самозайнятості охоплює шість послідовних етапів – компонентів організаційної системи, кожний наступний із яких є складнішим за попередній і наближає особу до практичної діяльності у сфері малого підприємництва: 1. Орієнтація на підприємництво 2. Професійна консультація 3. Професійне навчання 4. Розробка бізнес-плану і його публічний захист 5. Реєстрація суб’єкта підприємницької діяльності 6. Одноразова виплата допомоги по безробіттю.

Упродовж 2015-2020 року відкрити власну за сприяння служби зайнятості мали змогу 27 осіб, з них – 12 осіб жінки. Види підприємницької діяльності найрізноманітші: організація перукарських послуг, вирощування печериць, роздрібна торгівля меблями, вирощування кролів, виробництво та реалізація готових металевих виробів, магазин роздрібного продажу дитячих товарів, організація магазину роздрібної торгівлі смартфонами та аксесуарами, організація швейного ательє «Юнона» та інші.

Усього використано коштів Фонду Загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на виплату одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності близько 468 тис. грн. Ця допомога надала можливість людям реалізуватись у житті, стати самостійними у вирішенні власного працевлаштування, а також надати робочі місця іншим людям.

Буська районна філія Львівського обласного центру зайнятості