За допомогою щільних стін з полівінілхлориду (ПВХ) можна ефективно утеплювати або захищати від пронизливого вітру і опадів різні зони відпочинку за типом майданчиків кафе і ресторанів або альтанок на ділянках біля заміських будинків. Також ці стіни часто зустрічаються на різних будівельних і промислових об’єктах, де вони захищають приміщення від опадів, бруду, пилу, вітру. Сам матеріал має масу позитивних характеристик і вкрай популярний. Тому варто детальніше розглянути всі його характеристики, особливості та переваги.
Переваги та матеріали для ПВХ стін
Стіни з полівінілхлориду мають такі позитивні сторони:
- Екологічна чистота, безпека для здоров’я людини і навколишнього середовища.
- Витримують сильних холод і спеку в межах від -30 до +70 градусів.
- Еластичність, гнучкість і м’якість матеріалу, що дозволяють йому гнутися без розтягувань і пошкоджень.
- Максимальний захист від вологи, граду, снігу, сильного шквального вітру та інших природних явищ.
- Простота в плані установки конструкції і систематичного догляду за нею.
- Можливість повністю позбутися від протягів в приміщенні, підвищивши тим самим комфорт перебування всередині.
Якщо ви хочете дізнатися більше переваг і деталей стосовно ПВХ стін, перейдіть за посиланням https://ukrbrezent.com/pvh-shtory-zavesy-steny/steny-pvh/. Там же ви зможете придбати ПВХ стіни під будь-які потреби.
різновиди
Найчастіше на ринку можна зустріти ПВХ стіни, запропоновані споживачеві в 2-х варіаціях:
- Кольорове полотно. Таке рішення може мати будь-який колір і створено для затінення певної ділянки. Наприклад, при облаштуванні літнього майданчика на території кафе, щоб створити комфортні умови для відпочинку і сховатися від сторонніх очей.
- Прозорий матеріал. Дозволяє домогтися максимальної видимості та забезпечує найкращий огляд. Такі стіни зазвичай монтують на різних виробничих підприємствах, в складських приміщеннях, ангарах і т.п. У будь-якому випадку і такі стіни будуть гармонійно вписуватися в загальний інтер’єр приміщення, незалежно від його призначення.
- Комбіноване рішення. Являє собою полотна з кольорового і прозорого ПВХ. На замовлення клієнта такі стіни можуть мати різні пропорції двох матеріалів. Використовуються для захисту будь-яких об’єктів, а також виконують декоративну функцію.
Зрозуміло, будь-яка ПВХ-стіна повинна виготовлятися суворо під конкретний проріз. Тому компанії-виробники зазвичай пропонують виробництво таких стін під ключ і продають їх разом з фурнітурою для монтажу. Але, завжди можна придбати готові полотна стандартних розмірів.
Технічні характеристики ПВХ для стін
Варто виділити основні параметри полівінілхлориду, який застосовується при виготовленні стін з непрозорого полівінілхлориду:
- товщина використовуваного полотна – 0,5 мм .;
- рівень стійкості до сонячних променів – 7-9;
- експлуатаційний режим (при температурі) – від -30 до +70 градусів;
- максимальний термін служби за умови цілорічного використання – 10-14 років;
- ступінь стійкості до вологи – 350 мм водяного стовпчика.
Так як ПВХ – сучасний матеріал, який створюється штучно, він наділений масою особливих характеристик, які роблять його універсальним рішенням в певних галузях:
- стійкість до зношування;
- водостійкість;
- стійкість до фотодеструкции;
- висока міцність;
- довговічність.
Крім усього іншого, ПВХ відноситься до термостійким матеріалами, які не бояться вкрай низьких і високих температур. А ще ПВХ полотна не схильні до виникнення корозії і відносяться до біологічно інертних матеріалів – на них ніколи не з’явиться цвіль, грибок і гниль. Завдяки своїм характеристикам ПВХ-стіни часто використовуються в будівельній, автомобільній, спортивної, рекламної та інших галузях.
Особливості ПВХ для виготовлення непрозорих стінових конструкцій
Як правило, зварені між собою полотна, які були виготовлені на замовлення, мають за своїм периметру люверси – спеціальні тентові кільця, які дозволяють закріпити полотно на каркасі буквально за кілька хвилин. Для зміцнення матеріал виробляють за методом переплетення ниток, які додатково обробляються спеціальними захисними речовинами.
Основа ПВХ-полотна – поліестерові і лавсанові волокна. Саме від їх якості залежить, який міцності і здатності до розтягування вийде матеріал “на виході”. Для виготовлення непрозорих стінових завіс зазвичай застосовують полотна з нитками, які мають характеристики 110 текс. А з огляду на метод переплетення і щільність, таке полотно може спокійно витримувати навантаження до 4 тис. DaN на 5 см.
Щоб підвищити міцність полівінілхлоридної тканини і поліпшити її здатність протистояти різним зовнішнім факторам, зверху кожне полотно покривається спеціальною речовиною, що містить фарбу і лак. Залежно від конкретної суміші, вона наділяє матеріал додатковими характеристиками:
- стійкістю до екстремально низьких температур;
- стійкістю до потрапляння прямих ультрафіолетових променів;
- стійкістю до дії вологи під сильним тиском;