Головна Економіка Найбільш податкоспроможними в області є Сокільницька та Славська громади

Найбільш податкоспроможними в області є Сокільницька та Славська громади

Про податкоспроможність територіальних громад області повідомили у Департамент фінансів Львівської ОДА

Львівщина лише розпочинає працювати за новим адміністративно-територіальним устроєм, а ми вже аналізуємо податкоспроможність усіх наших чинних у ц.р. громад за фактичними надходженнями! Як це можливо? Дуже просто – ми здійснили перерахунок поступлень 2020 року у співставних умовах 2021 року (правда, дуже просто це на словах, на ділі це коштувало неабияких зусиль і часу). Відтак, можемо вже запропонувати вам результати цього аналізу.

Отож, маємо дві більш ніж спроможні територіальні громади – Сокільницьку і Славську. Їх індекс податкоспроможності перевищує „2” (нагадаємо, загалом по області він рівний одиниці). Цілком спроможними (індекс більший від одиниці) є Львівська, Солонківська, Пустомитівська, Мурованська, Підберізцівська, Івано-Франківська, Стрийська і Кам’янка-Бузька ТГ. Достатньо спроможними можна вважати й громади з індексом від 0,9 до 1,0: Давидівську, Оброшинську, Яворівську і Бродівську.

Переважна більшість наших громад – 48 – можуть „похвалитися” індексом від 0,4 до 0,9. Нарешті, маємо 10 громад, чия податкоспроможність менша від середньообласної більш ніж утричі: Боринська, Стрілківська, Бісковицька, Добромильська, Підкамінська, Хирівська, Журавненська, Добросинсько-Магерівська, Ралівська і Рудківська.

Просимо не плутати податкоспроможність із фінансовою спроможністю: остання враховує дотації з держбюджету (вилучення до держбюджету) і використовується для визначення обсягів співфінансування різноманітних бюджетних програм обласного бюджету.