Головна Економіка Про порядок призначення та надання населенню субсидій

Про порядок призначення та надання населенню субсидій

 З настанням холодів розпочинається і опалювальний сезон, а з ним збільшується кількість тих, хто бажає оформити субсидію. Як уже перевірено, більшість громадян за оформленням субсидії звертається у листопаді. Не став винятком і цей рік – у  жовтні у відділ субсидії  звернулось лише 60 осіб. Сьогодні ми подаємо роз’яснення, хто із громадян має право на субсидію, а хто ні. "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг…" коментує завсектору прийому громадян Буського районного управління праці та соціального захисту населення Тетяна ДУСАН:

 
Субсидія призначається
 
– Уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику чи співвласнику житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих  випадках на підставі рішень відповідних комісій при РДА та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї субсидія може призначатися й іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні, а також  індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але вони сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг. Зазначу, що з 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди І, ІІ груп і дохід якої на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу (станом на жовтень 2012 це 1118 гривень).
 
Субсидія не призначається
 
– Якщо у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загально-освітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії. Варто зазначити, що це не стосується громадян, які  доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; які доглядають за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного  у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; які  мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; які  доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами І чи ІІ  групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги. 
 
Якщо уповноважений власник (співвласник) житла, на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, яка зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні (будинку), здає за договором у найм або в оренду це приміщення. 
 
Якщо уповноважений власник (співвласник) житла, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні, мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше, ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.
 
У випадках придбання житлового приміщення субсидія для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-,газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та  рідких нечистот), а також на придбання скрапленого газу, твердого  та рідкого пічного побутового палива призначається не раніше, ніж через рік з місяця придбання. 
 
Якщо уповноважений власник (співвласник) житла, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом  з ним у житловому приміщенні, мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
 
Наявність (відсутність) у власності іншого житлового приміщення (будинку) та транспортних засобів декларується під час подання заяви про призначення субсидії. 
 
Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому  приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб. При цьому враховується прожитковий мінімум, установлений та затверджений відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" осіб, які належть до основних соціальних і демографічних груп населення. 
 
Якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї державним соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно, здає у найм житлове приміщення або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо. Окрім цього, зазначу, що, виходячи з конкретних обставин, які склалися, на підставі рішень районної комісії при РДА, управління праці та соціального захисту населення може призначати субсидії, як виняток, у разі наявності умов, зазначених у пункті 5 цього Положення. Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.
 
І ще одне. Раніше призначена субсидія припиняється у разі: якщо громадянин не сплачує відповідної частки житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою у виплаті  зарплати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними  документами; якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан; у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин (зокрема смерті одинокої особи), які унеможливлюють надання субсидії; за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла; якщо право власності на житло передано особі, яка не була зареєстрована в житловому приміщенні на час призначення субсидії.
 
Лариса ГАРАСИМІВ.