Головна Економіка П’ятнадцять територіальних громад Львівщини реалізують програми з енергозбереження

П’ятнадцять територіальних громад Львівщини реалізують програми з енергозбереження

Це дозволить установам зекономити до 10 % видатків на енергоносії – а це приблизно 24 млн гривень.

Так, згідно з повідомленням департаменту фінансів Львівської ОВА, в 2023 році 15 територіальних громад реалізуються 20 програм з енергозбереження, а 39 територіальних громад реалізуються заходи в межах виконання інших програм на загальну суму понад 160 млн гривень. Це дозволить установам, в яких запланували такі заходи, орієнтовно зекономити до 10 % видатків на енергоносії – а це приблизно 24 млн гривень.

«Відтак, пропонуємо громадам Львівщини активізуватися та розглянути можливість впровадження енергозберігаючих заходів задля економного використання бюджетних коштів, оскільки це є інвестиції в майбутній розвиток громади», – зазначив директор департаменту фінансів Олег Демків.

Принагідно повідомляємо, що в області діє Комплексна програма підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки, яка передбачає реалізацію органами місцевого самоврядування таких заходів з енергозбереження, як реконструкція теплових мереж, встановлення індивідуальних теплових пунктів, будівництво, реконструкція та капітальний ремонт котелень з переходом на альтернативні види палива. На цю мету в обласному бюджеті на 2023 рік передбачено 20 млн гривень. Право скористатися Програмою мають територіальні громади, індекс фінансової спроможності яких менше 1,0, та отримати з обласного бюджету на умовах співфінансування до 1,5 млн гривень.