Головна Економіка Львівські лісоруби здійснять перехід на поступові системи рубань

Львівські лісоруби здійснять перехід на поступові системи рубань

Під час засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства серед інших розглянули питання про стан та перспективи застосування поступових і вибіркових систем рубок головного користування на підприємствах Львівського ОУЛМГ.

Як наголосив начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека, впровадження у лісогосподарську практику вибіркових і поступових систем рубок із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої стійкості та посиленню захисних і корінних властивостей, забезпечує безперервне використання лісових ресурсів, що наближає перехід в управлінні лісами та лісокористуванні на засади сталого розвитку.

«Поступові рубки головного користування проводяться в основному в гірській частині області в букових і ялицевих лісах. На переважній площі поступових і вибіркових рубок Карпатського регіону, а також поступових рубок в букових лісах Лісостепу забезпечується якісне природне поновлення корінних деревостанів», – сказав він.

За інформацією лісівників, частка поступових та вибіркових рубок на підприємствах Львівського ОУЛМГ з кожним роком зростає. Так, у 2017 році обсяги поступових та вибіркових систем рубок головного користування склали 43% від загального об’єму рубок головного користування.

«Перехід на вибіркові і поступові системи рубань – пріоритетне завдання лісівників Львівщини», – підсумував Анатолій Дейнека.