Головна Економіка Про європейську інтеграцію Львівщини йшлося під час Всеукраїнської науково-практичної конференції

Про європейську інтеграцію Львівщини йшлося під час Всеукраїнської науково-практичної конференції

11 листопада, відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейська інтеграція Львівщини». Говорили про кращі практики, проблеми та перспективи розвитку області. У зв’язку з карантинними обмеженнями, захід провели в онлайн форматі.

Начальник управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Ярослав Музичко, презентував євроінтеграційний та транскордонний потенціал Львівської області. Зокрема зупинились на рейтингу європейської інтеграції областей України та його складових.

Зазначимо, що Львівщина за результатами рейтингу вже вдруге посіла перше місце серед областей України. Високі показники область продемонструвала у напрямках ширшого партнерства, приросту експорту, ремонту доріг державного та місцевого значення. Зокрема Львівська область стала абсолютним лідером за кількістю чинних торік угод з органами місцевого самоврядування країн-членів ЄС.

Відтак, проаналізували динаміку цих показників та ймовірний вплив на них реформи децентралізації наступного року.

Також обговорили проєкти міжнародної технічної допомоги, які реалізовуються в області і де бенефіціаром є Львівська облдержадміністрація. Зокрема за підтримки Європейського Союзу таких є майже чотири десятки.

«Сьогодні ми обговорили напрацьовані досягнення, пройдені етапи та перспективи інтеграції Львівщини до західної спільноти. Курс на європейську інтеграцію є природним наслідком здобуття Україною незалежності. Його мета – створення шляхом масштабних внутрішніх перетворень умов для входження до спільноти європейських розвинутих країн. І на сьогодні цей курс – домінантний, як у зовнішній, так і внутрішній політиці нашої держави», – зазначив директор департаменту Роман Шепеляк.