Головна Цікаво Як вибрати проектор і на що звертати увагу при покупці

Як вибрати проектор і на що звертати увагу при покупці

Сьогодні багато людей використовують проектор замість телевізора або в якості додаткового пристрою для проектування фільмів. Якщо ви розглядаєте можливість покупки мультимедійного проектора, це керівництво для вас. Перевірте різницю між цими пристроями, щоб дізнатися, який проектор найкраще підходить для вашого будинку. Ми скажемо вам, на що звертати увагу при виборі медіа-проектора.

види проекторів

Є й офісна, і кінотеатральна, і побутова техніка. Цей поділ важливо, тому що від нього залежить ціна, розмір, вага і результат. У той час як кінопроектор повинен бути відкинутий з самого початку, розгляд питання про те, чи краще це для офісу або будинку – досить важливе питання.

На що слід звертати увагу при виборі? Варто придивитися до п’яти параметрам: технології обробки зображення, дозвіл, яскравість і контраст. Термін служби лампи, обсяг і роз’єми також повинні бути враховані. Для зручності рекомендуємо відразу окремо купити пульт для проектора https://pulti.ua/pulti_dla_proektorov/.

Технології відображення зображень

Технологія виробництва зображень може бути DLP – цифрова обробка світла. Це гарантує найкраще співвідношення ціни і якості. Вирішуючи вибрати проектор з такою технологією, ви гарантуєте собі високу контрастність, глибокий чорний колір і добре відтворену кольору, а в нових моделях – максимально рідкісний райдужний ефект. Більш того, поодинокі пікселі в них не дуже помітні – вони малі за розміром і досить світлі. Ось чому багато хто вибирає їх для свого будинку.

Друга технологія – LCD (рідкокристалічний дисплей). Тут ми маємо більш високу яскравість, гарну передачу кольору і чітке зображення. На жаль, чорний колір досить слабкий, контрастність нижче, можуть виникати так звані “мертві пікселі”, а сам пристрій важке, велике і чутливе до пошкоджень.

Остання технологія: LCOS – Liquid Crystal on Silicon поєднує в собі особливості двох попередніх. Недоліком є ​​висока ціна, але натомість ви отримуєте багато. Перш за все, зображення відображається у високій якості, має гарну передачу кольору, чіткість і контрастність, є гладким і не має райдужного ефекту.

Дозвіл мультимедійних проекторів

Другим параметром, на який варто звернути увагу при самостійному пошуку, є дозвіл. Як і з телевізорами, тут це має значення. Як легко здогадатися – кращими, але і найдорожчими є проектори, здатні відображати фільми в дозволі 4k.

Якщо ми шукаємо пристрій для офісу, тобто для статичних презентацій, то проекторів, що відображають зображення у форматі 4: 3, тобто в дозволі від SVGA (800×600) до SXVGA (1400×1050), буде достатньо.

Якщо ви шукаєте проектор, який буде використовуватися для відображення фільмів, ігор і т.д., краще зробити ставку на формат, звичайно, 16: 9. Це 4K, але це може бути і FullHD (1920×1080), а якщо ми хочемо платити менше, є XGA (1024×768), і SXGA (1280×1024).

яскравість

Яскравість є дуже важливим параметром. Це відноситься до лампи, яка використовується в пристрої. Яскравість вимірюється в люменах. Передбачається, що в будинку, де важко влаштувати кімнату без вікон або навіть надіти затінюючі жалюзі, буде працювати проектор з яскравістю 2000-3000 люмен. В офісах варто поставити 3000 люмен, але це вплине на зорову втому і погіршить контрастність.

контраст

Якщо ми дбаємо про якість зображення, тобто бачимо глибину кольорів і їх високу якість, слід звернути увагу на цей параметр. Чим вище контрастність, тим більше деталей ми бачимо. Але як тільки в приміщенні з’являється джерело світла – продуктивність стає набагато гірше. Стандарт повинен бути 2000: 1, але вдома краще зробити ставку на 6000: 1 або 7000: 1.