Головна Економіка Річний обсяг виробництва молока на Львівщині становить майже 500 тисяч тонн

Річний обсяг виробництва молока на Львівщині становить майже 500 тисяч тонн

У перший день літа, окрім Дня захисту дітей, також відзначають Всесвітній день молока. Це свято започаткували ще у 2001 році за пропозицією Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

Мета свята – популяризація молока і молочних продуктів серед людей, а також інформування населення про діяльність, пов’язану з молоком і молочним виробництвом.

Щодо Львівщини, то річний обсяг виробництва молока на Львівщині становить майже 500 тис. тонн.

«Понад 90% річного обсягу молока забезпечують особисті селянські господарства, які займаються виробництвом молока все життя. Ми намагаємось створювати умови для того, щоб ця важлива справа перетворювалась в бізнес,  який можна передавати у спадок. Цього року всі господарства Львівщини, які офіційно ведуть діяльність, мають можливість отримати дотації на корів», – прокоментувала Тетяна Гетьман,  директорка департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

За інформацією департаменту, щороку в області і в цілому по Україні поголів’я корів скорочується, і відповідно виробництво молока зменшується. Тому розвиток молочного скотарства сьогодні є пріоритетним завданням, і для його виконання Львівщина впровадила окремий  інструмент фінансової підтримки на обласному рівні для місцевих суб’єктів тваринницької галузі – дотації на наявні корови.