Головна Економіка Ситуація з пальним на Львівщині стабільна: об’єкти критичної інфраструктури забезпечені паливом...

Ситуація з пальним на Львівщині стабільна: об’єкти критичної інфраструктури забезпечені паливом у повній мірі

 

В останні дні спостерігаються черги на автозаправних станціях Львівщини, водії зазначають, що є дефіцит пального.

Заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко повідомив, що ситуація з пальним стабільна. Здебільшого АЗС Львівщини зараз перепрофілювалися на безготівковий рахунок, тобто продають пальне по талонах.

“Юридичні особи працюють за договорами з АЗС, закупляють картки і отримують пальне у потрібній кількості. Об’єкти критичної інфраструктури теж забезпечені пальним повністю.  Щодо фізичних осіб, так, ми спостерігаємо черги, як виникають через те що водії розраховуються готівкою. Ситуація схожа на ту, яка була  у перші дні повномасштабної війни. Люди побачили черги  і переживають, що пального не буде,  насправді це не так».  – Зазначив Юрій Бучко.

Він додав, що вчора спільно з керівником департаменту дорожнього господарства спілкувались з регіональними керівниками та менеджерами заправних станцій і є певні проблеми в логістиці, адже зараз нафтобази перепрофільовуються на поставки з Європи.

“У  зв’язку з бойовими діями порушені прямі поставки пального, зокрема не має поставки з Кременчуцького заводу. Але зараз трейдерами напрацьовуються механізми постачання з країн Європи і дефіцит, який є на певних АЗС вирішиться найближчими днями. Окрім того, ЛОВА спільно з Урядом та польськими колегами домовились про проїзд транспортних засобів, які перевозять пальне через кордон поза чергою”. – Додав Юрій Бучко.

Щодо вартості пального, ціни зросли з декількох причин: зменшення кількості поставок та довший маршрут довезення.

“Ціни на пальне на АЗС регулюються Постановою Уряду, де вказана допустима сума націнки і відповідно кінцева готівкова ціна. Дрібний гурт і гурт  регулюють виключно АЗС”. – Зазначив заступник голови.