Головна Економіка «Сколівські Бескиди» готуються до початку туристичного сезону

«Сколівські Бескиди» готуються до початку туристичного сезону

Після послаблення карантинних заходів та з відкриттям туристичного сезону багато людей вирушають у Карпати. Зважаючи  на це, НПП «Сколівські Бескиди» пропонує для відвідувачів – рекреаційні зони, екологічні та туристичні маршрути, пам’ятки архітектури і пам’ятні місця.

У національному парку облаштовано і діють:

–  8 рекреаційних зон: «Павлів потік», «Водоспад на річці Камянка»,  «Джершень», «Колодка», «Манмальсталь», «Явори», «Тустань», «Дубравка».

– 2 туристичні притулки «Дубина», «Тустань», облаштовані 2009 р., 2011 р відповідно. Проектом громадських ініціатив передбачено у 2020 році реконструкцію туристичного притулку «Дубина».

– 4 еколого-просвітницькі центри: на базі Бутивлянського лісництва – природничого спрямування історії бойків писанкарства та фауни; на базі Крушельницького лісництва – навчання місцевих жителів поводження з побутовими відходами, вирощування лікарської сировини для чаїв; на базі Підгородцівського лісництва – історії звіринця в селі Підгородці XVIII ст. одного з перших в Європі; на базі Майданського лісництва – відновлення субпопуляції зубрів  у Сколівських Бескидах.

У парку діє мережа піших шляхів активного екологічного туризму в яку входять: 8 екологічних стежок загальною протяжністю 29,2 км та 13  еколого-пізнавальні маршрутів загальною протяжністю 114,7 км; веломаршрут: Східниця – Славське; автомобільні маршрути:  Львів – Славське; Східниця – Тисовець.

За 2019 рік на території парку побувало понад 80 тис. відвідувачів. Працівниками парку проведено 170 екскурсій для організованих груп, 103 екскурсії для шкільних груп, 5 природоохоронних акцій.

Враховуючи зростаючий попит на відвідування території парку та активний відпочинок в горах, в поточному році планується впорядкувати мережу шляхів активного екологічного туризму на території парку загальною протяжністю 144 км.

Детальнішу інформацію можна отримати на сайті парку.