Головна Культура Львівська обласна універсальна наукова бібліотека святкує 80-річчя

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека святкує 80-річчя

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека святкує 80-річчя. З ювілеєм колектив бібліотеки привітав заступник голови облдержадміністрації Іван Собко.

«Бібліотека – це не лише сховище книг, це особливий інтелектуальний простір, який не має вікових обмежень. Двері бібліотек завжди відкриті для всіх – дітей, молоді, людей похилого віку. Це місце сили і місце пам’яті, невичерпне джерело знань та вражень.

З нагоди ювілею, хочеться побажати бібліотеці ще більше вдячних та спраглих до знань читачів, регулярного поповнення книжкових ресурсів , багато цікавих подій, зустрічей та реалізації задуманих проєктів» – йдеться у повідомленні.

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека — найбільша в регіоні багатогалузева публічна бібліотека. А це означає, що вона доступна різним верствам населення для ознайомлення з вітчизняними і зарубіжними документами.

У бібліотеці діють 17 структурних підрозділів: відділи інформаційних технологій і електронних ресурсів; комплектування; абонемента; наукового опрацювання, систематизації документів та організації каталогів; зберігання основного фонду; читального залу; україніки; виробничої літератури; мистецької літератури; літератури іноземними мовами; науково-методичний; науково-бібліографічний; господарський та сектори: реєстрації користувачів; обмінних фондів; редакційно-видавничий. У структурі бібліотеки функціонує також Інтернет-центр.

Щороку Львівська обласна універсальна наукова бібліотека обслуговує близько 17 тис. читачів, а кількість надходжень до бібліотечного фонду складає до 5 тис. екземлярів книг та періодичних видань.

Книгозбірня багата раритетами до яких належать: трактат Р. Декарта «Про людські пристрасті» (1648) французькою мовою, прижиттєві видання П. Корнеля, Вольтера, Ш.-Л. де Монтеск’є, П. Бомарше, Б. Грінченка, І. Франка, М. Грушевського, «Словник польської мови» С.-Б. Лінде (1807–1814), «Енциклопедичний словник  Брокгауза і Єфрона» (1890–1907), сьоме видання «Енциклопедичного словника Гранат» (1910–1948), подарункове видання «Гайдамаків» Т. Шевченка (1919), ілюстроване О. Сластьоною, мініатюрні видання творів М. Конопницької, Ц. Норвіда, Ю. Словацького, рідкісні «Ілюстрована німецька енциклопедія світової історії» (1902) в 10 т., польська «Енциклопедія світового мистецтва» (2000) у 10 т. та ін.

Львівська ОУНБ є місцем проведення міжнародних та міжрегіональних конференцій, ярмарків інновацій за участі бібліотекарів і представників громад, туризму, бізнесу, громадських організацій тощо.