Головна Економіка Тимчасова комісія облради вивчить стан дотримання законності при адмініструванні ПДВ

Тимчасова комісія облради вивчить стан дотримання законності при адмініструванні ПДВ

Головою тимчасової контрольної комісії обласної ради з вивчення та моніторингу стану дотримання законності при адмініструванні органами ДПС у Львівській області податку на додану вартість (ПДВ), що сплачується суб’єктами підприємницької діяльності, обрали Романа Филипіва.

Відповідне рішення ухвалили члени комісії сьогодні, 2 березня, під час першого засідання.

За словами Романа Филипіва, ініціатива створення такої тимчасової контрольної комісії обласної ради пояснюється тим, що останнім часом збільшилася кількість звернень від суб’єктів підприємницької діяльності стосовно того, що при адмініструванні ПДВ є чимало суб’єктивних моментів.

«Йдеться, зокрема про проблеми з реєстрацією податкових накладних. Перший раз ці складнощі виникають, коли накладні не реєструються і блокуються в електронній системі, яка для цього призначена.

Вдруге проблеми з’являються, коли ці податкові накладні, які заблоковані електронною системою, розглядаються відповідною комісією в органах податкової служби. Маю на увазі те, що дуже часто за однакових умов приймаються різні рішення, або розблокування податкових накладних, або подальшого їх блокування.

Думаю, що тимчасова контрольна комісія повинна, по-перше, напрацювати низку пропозицій для того, щоб електронна система адміністрування ПДВ працювала ефективно, і скерувати їх центральному апарату ДПС України.

А, по-друге, ми повинні зрозуміти чи немає зловживань у роботі комісії при ДПС у Львівській області або ж теж допомогти і вивести всю цю ситуацію із реєстрацією податкових накладних в публічну площину», – пояснив Роман Филипів.

Відтак на наступне засідання тимчасової комісії запросять представників Головного управління ДПС у Львівській області, Львівської ОДА, керівників бізнес-асоціацій області.

Нагадаємо, тимчасова комісія створена рішенням Львівської обласної ради від 18 лютого 2021 р.