Головна Економіка У департаменті фінансів Львівської ОВА підбили підсумки податку на доходи фізичних осіб...

У департаменті фінансів Львівської ОВА підбили підсумки податку на доходи фізичних осіб від сільськогосподарських виробників

Надходження податку на доходи фізичних осіб по окремих сільськогосподарських виробниках зменшились.

Сільськогосподарські виробники є платниками податку на доходи фізичних осіб за найманих працівників, а також виступають податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю.

В департаменті фінансів Львівської ОВА зазначають, що не дивлячись на приріст у 2023 році надходжень цього податку в цілому по області, понад 26 відсотків до фактичних надходжень 2022 року або 146 млн грн, по окремих платниках мала місце негативна динаміка в розрізі громад.

Так, по Городоцькій громаді зменшились надходження податку на доходи фізичних осіб від 6 сільськогосподарських виробників: ТзОВ «ТБ Сад», ТзОВ «Агротучапи», ТзОВ «Агроцентр Захід», ТзОВ «Агродім Захід», ТзОВ «Мрія Фармінг Львів», ТзОВ «Агрофірма «ЯК» на загальну суму понад 4,4 млн грн.

У Миколаївській відповідна ситуація у 5 сільськогосподарських виробників: ТзОВ «Мрія Фармінг Львів», ТзОВ «Акріс-Захід», ПрАТ «Львівський обласний виробничий рибний комбінат», ТзОВ «Гірське-Агро», ТзОВ «Данута» на суму понад 1,7 млн грн.

У Великолюбінській – ТзОВ «Мрія Фармінг Львів» сума менша на понад 1,5 млн грн, Жидачівській – ТзОВ «Млин Агра», ТзОВ «Галич Пром», фермерське господарство «Пчани-Денькович», ТзОВ «Біорена», ТзОВ «Млин Агра 1», ТзОВ «Млин Агро» понад 1,3 млн грн. В Перемишлянській – ТзОВ «Деметра-Україна», ТзОВ «Бачів Агро», ТзОВ «Перемишлянські лани» понад 1,2 млн грн, Тростянецькій – ТзОВ «Мрія Фармінг Львів» понад 1 млн грн та Давидівській – фермерське господарство «Миколаївська нива» понад 1 млн гривень.

Крім цього, за даними головного управління ДПС у Львівській області окремі сільськогосподарські виробники: ФГ «Кільгана І.С.», ФГ «АГРО ТЕХНОЛОГІЇ», ФГ «АГРО ЦЕНТР», які орендують земельні ділянки сільськогосподарського призначення на території Новокалинівської громади, виступають податковими агентами і не сплачували податок на доходи фізичних осіб.

Як зазначили в департаменті фінансів Львівської ОВА, з метою збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб, виконання планових завдань, головам територіальних громад спільно з податковими органами доцільно більш детальніше вивчити причини погіршення динаміки цих надходжень та прийняти відповідні управлінські рішення.