Головна Листи У Львівській ОВА обговорили подальшу співпрацю з чеською гуманітарною організацією «Людина в...

У Львівській ОВА обговорили подальшу співпрацю з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді»

Йшлося про створення центрів підтриманого проживання, забезпечення житлом ВПО, в тому числі фінансування програм для ВПО, релокованого бізнесу та інтеграцію ВПО в громади.

Сьогодні, 6 лютого, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з виконавчим директором чеської гуманітарної організації «Людина в біді» Шимоном Панеком та менеджерами організації.

Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» вже два роки є стратегічним партнером Координаційних центрів підтримки цивільного населення при Львівській ОВА.

«Щороку ми обираємо напрями, де можемо бути найбільш корисними. Минулого року з вашою допомогою ми створювали місця для ВПО, незахищених верств населення. Цього року плануємо якомога більше залучити громади до допомоги тим, хто цього потребує: дітям, людям старшого віку, особам з інвалідністю, які продовжують прибувати у Львівську область», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Зусиллями організації відремонтували 14 колективних центрів на Стрийщині, Золочівщині, Дрогобиччині та Червоноградщині. Завершують ремонтні роботи ще у двох приміщеннях.

Як зазначив Максим Козицький, основні ресурси, які наявні зараз, – це заклади обласного підпорядкування, де область готова розміщувати людей, та залучення громад до активної участі в соціальних проєктах, і допомога їм в цьому.

«Наразі у нас працює 56 центрів місць тимчасового проживання. В них залишилися здебільшого люди старшого віку та з інвалідністю. Щодня приїжджають 2 евакуаційні вагони, 60-70 людей старшого віку та з інвалідністю. Зайнятість і дозвілля людей старшого віку є важливими для нас та пріоритетними. За ці довгострокові рішення – створення місць підтриманого проживання мають взяти відповідальність і громади», – наголосила радниця начальника Львівської ОВА Максима Козицького Галина Бордун.

Організація запровадила проєкти з компенсації витрат на оренду житла для 200 сімей ВПО та надання грантів до 5 тисяч доларів для відновлення бізнесу, як місцевого, так і релокованого.

«Ми зацікавлені у психосоціальній підтримці осіб незахищених категорій, наші мобільні бригади діють у 5 громадах. Ми готові до співробітництва в цьому напрямі», – зазначила менеджерка чеської гуманітарної організації «Людина в біді» у Львівській області Тетяна Лисиченко.

За минулий рік на Львівщині у співпраці з організацією відремонтували та облаштували 5 просторів, дружніх до дитини: в Дрогобичі, Стебнику, Стрию, Золочеві, Новому Роздолі. Ще 8 колективних центрів та закладів освіти отримали набори для облаштування просторів для дітей.

«Це справді цінно, коли партнери та громади діляться досвідом на місцях, збираються разом керівники старостинських округів, сільські голови, та обговорюють свій досвід, демонструють, що їм вдалося зробити – молодіжні центри, бібліотечні простори», – додала менеджерка організації.

Як повідомив начальник Львівської ОВА, минулоріч у співпраці з міжнародними партнерами вдалося відкрити 24 молодіжних центри в громадах області, цього року у планах ще 12. Працюють і над створенням сучасних бібліотечних просторів у громадах.

«У приміщеннях бібліотек додаємо інтерактив, оновлюємо книжкові ряди, облаштовуємо місця, аби було куди прийти батькам з дітьми, дідусям та бабусям з внуками. Для внутрішньо переміщених осіб – це ще й питання соціальної адаптації. Це осередок життя, який може гуртувати людей», – наголосив Максим Козицький.

Анкета допомоги: https://forms.gle/HUjxTNvY7JBFnmfP9

Анкета партнерства: bit.ly/kc_partnery

Карта: https://loda.gov.ua/project/57381

Довідково:

Після 24 лютого 2022 року, маючи значний досвід роботи в надзвичайних ситуаціях, команда організації «Людина в біді» невідкладно реагувала на гуманітарні виклики. Зокрема, надавала будівельну плівку, продуктові та гігієнічні набори мешканцям, житло яких постраждало внаслідок обстрілів у Львові. Також:

  • Багатоцільову грошову допомогу отримали близько двох тисяч ВПО у розмірі 2200 грн на кожного члена родини на 3 місяці у Львівській області за період березень 2022 – січень 2024;
  • 175 колективних центрів отримали побутову техніку, меблі, розкладні ліжка, матраци, постільну білизну, рушники, подушки, ковдри, посуд, гігієнічні та продуктові набори, миючі засоби, генератори, паливні брикети;
  • 550 ВПО протягом 8 місяців отримували щоденне гаряче харчування (сніданки та обіди);
  • 7 400 продуктових наборів вагою 11 кг отримали родини ВПО;
  • 300 родин ВПО отримали сімейні гігієнічні набори вагою 17 кг;
  • 5100 людей отримали психосоціальну підтримку.