Головна Економіка В області створюють потужний лісорозсадницький комплекс

В області створюють потужний лісорозсадницький комплекс

На базі Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру працює лісорозсадницький комплекс з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою

Сьогодні із роботою центру ознайомились голова Львівської ОДА Максим Козицький та голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович.

Кошторисна вартість проекту становить 86,2 млн грн, з обласного бюджету виділили 22 млн гривень. Державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ закупили обладнання на загальну суму 45,8 млн грн.

Для завершення проєкту необхідно ще 18,4 млн грн.

“Це спільний проект, який став можливим завдяки співфінансуванню з обласного бюджету. Ми сподіваємось, що залишок, який не дійшов, все-таки ми отримаємо і добудуємо холодильні камери, більше теплиць, аби забезпечити Львівщину та інші регіони якісним посадковим матеріалом. Завдання, яке стоїть перед лісовою галуззю. – це збереження та збільшення лісів, а також забезпечення якісним матеріалом. Зазначу, близько 200 мільйонів гривень  надходжень до бюджетів є від лісової галузі і 22% експортної виручки становить ця сфера”, – наголосив Максим Козицький.

Проєктом передбачається:

  • реконструкція приміщення для цеху посіву, мийки касет та упаковки сіянців;
  • установка лінії для заповнення касет субстратом і висіву насіння;
  • влаштування теплиць загальною площею 1920 м. кв. для вирощування сіянців із закритою кореневою системою;
  • оснащення кожної теплиці автоматичною підвісною зрошувальною установкою;
  • створення п’яти полів дорощування для контейнерної культури лісового садивного матеріалу із зрошувальними установками та системами дренажу;
  • установка лінії упаковки садивного матеріалу та мийки касет.

Василь Кузьович наголосив, що вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою допоможе вирішити питання заміни всихаючих ялинників у Карпатах та соснових насаджень у зоні Малого Полісся на корінні біологічно стійкі деревостани.

«Використання таких сіянців дозволяє лісівникам не лише суттєво розширювати строки садіння лісових культур, що особливо актуально для України, а й підвищити практично до 100% приживлюваність садивного матеріалу на лісокультурних площах», – наголосив Голова Держлісагентства.

У запроектованому лісовому розсаднику за запропонованою технологією будуть вирощувати:

– сіянці високопродуктивних (модрина європейська, сосна звичайна, псевдотсуга, дуб звичайний) лісових порід для лісовідновлення та лісорозведення, а також  плантаційного лісовирощування на Прикарпатті та рівнинній частині Львівщини;

– сіянці біотично стійких порід (ялиця біла, бук лісовий) для лісовідновлення на території Карпат на місці всихаючих ялинових насаджень.

Час вирощування сіянців складає 2 (для ялиці білої) та 1 (бук лісовий, сосна звичайна, модрина європейська, псевдотсуга) вегетаційні періоди. За один цикл вирощується 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою на базі ДП «Львівський лісовий селекційно насіннєвий центр».

В перспективі планують розширити лісовий розсадник та довести його потужність до вирощування 15 млн шт. сіянців із закритою кореневою системою.

Зазначимо, лісовий селекційно-насіннєвий центр працює з 2006 року, на базі якого успішно функціонує комплекс обладнання із переробки та зберігання лісового насіння. За період роботи цеху переробки перероблено 1,2 млн кг лісонасіннєвої сировини та отримано понад 49,3 тис. кг якісного насіння. З цього насіння можна виростити, з врахуванням схожості насіння, 2,1 млрд дерев.