Головна Економіка Від початку року податківці Львівщини надали платникам податків майже 70 тисяч адміністративних...

Від початку року податківці Львівщини надали платникам податків майже 70 тисяч адміністративних послуг

Cуб’єкти господарювання та громадяни можуть отримати 81 адміністративну послугу в 24 Центрах обслуговування платників.

Упродовж січня ‒ березня цього року працівники Головного управління ДПС у Львівській області надали 69 877 адміністративних послуг, із яких понад 33 тисячі ‒ дистанційно.

На сьогодні суб’єкти господарювання та громадяни можуть отримати 81 адміністративну послугу в 24 Центрах обслуговування платників. Крім адміністративних, ЦОПи надають консультаційні та інформаційні послуги, здійснюють приймання звітності та вхідної кореспонденції. Також платники податків мають можливість безкоштовно отримати послуги з отримання електронних довірчих послуг у пунктах обслуговування, які розміщені у ЦОП двох ДПІ області.

Нагадаємо, що податкова Львівської області обслуговує всіх платників податків, незалежно від місця обліку. З початку дії воєнного стану ЦОПи Головного управління ДПС у Львівській області здійснюють сервісне обслуговування (в т.ч. надання адміністративних послуг) також платників податків, які перебувають на обліку у ГУ ДПС інших областей.

У Головному управлінні ДПС у Львівській області наголошують, що сучасний рівень інформаційних технологій дозволяє дистанційно вирішити чимало питань. Завдяки розвитку та вдосконаленню електронних сервісів платники мають можливість отримати їх без відвідування податкового органу та уникнути зайвих витрат часу, зокрема, з подання податкової звітності та отримання сервісних послуг через електронний сервіс «Електронний кабінет платника».

Найбільшим запитуваною серед платників є послуга з видачі картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Станом на 1 квітня видали 23 529 таких карток.

Вагому частину в структурі наданих адміністративних послуг займає послуга з реєстрації платником єдиного податку. Державні податкові інспекції ГУ ДПС у Львівській області зареєстрували 7 102 суб’єкти господарювання платниками єдиного податку. Також видали 11 351витягів з реєстру платників єдиного податку.

За довідками про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких поклали на контролюючі органи, звернулись 1852 платники податків.

Значну кількість надали послуг з реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок. Загалом – 5 485 таких послуг.

Питома вага адміністративних послуг, наданих платникам податків в електронному вигляді, становить 48,3% від загальної кількості наданих адміністративних послуг.

Найчастіше платники податків користувалися електронною формою при отриманні довідки про відсутність заборгованості (93 % від кількості виданих довідок), послуг з реєстрації РРО (98%), КОРО (96%), РК (100 %), реєстрації платником єдиного податку (98%).

Звертаємо Вашу увагу, що ЦОП працює за принципом оперативного та якісного обслуговування представників бізнесу та громадян. Тут видають довідки, приймають звітність від суб’єктів господарювання, забезпечують швидкий доступ до інформації.