Головна Право Зникла дитина… куди звертатись? Поради від поліції Львівщини

Зникла дитина… куди звертатись? Поради від поліції Львівщини

За три місяці 2024 року до поліції Львівщини надійшло 112 повідомлень про зникнення дітей, з них 57 – малолітні. Усі діти розшукані, з них 110 – протягом доби після реєстрації повідомлення про зникнення. 

Є чимало причин, з яких діти зникають.

Перша з них – це банальна дезорієнтація. Дитина втрачає візуальний контроль з дорослим, губиться і не може самостійно повернутись чи до батьків, чи додому. Це може трапитись з зовсім малими дітьми та за умови, що дорослі недостатньо пильно стежать за малюками.

Бувають випадки, коли діти свідомо втікають і не повертаються додому – через насильство з боку дорослих, через конфлікти, сварки, для самоствердження або просто для розваги. Від таких ситуацій не захищені ні заможні сім’ї, ні малозабезпечені.

Бувають і набагато складніші причини – чому дитина втікає з дому. Виявити їх інколи може лише досвідчений психолог, оскільки вони заховані глибоко в підсвідомості дитини.

Якою б не була причина – чому дитина зникла, батькам або опікунам необхідно діяти негайно та за чітким алгоритмом:

  • Упевніться, що дитина дійсно зникла. Ознаки можуть бути такими – дитина не повернулась додому у визначений час, не відповідає на телефонні дзвінки, не виходить на зв’язок, ніхто з оточення не може вказати де вона перебуває у цей момент. Проте, це ще не дає впевненості у тому, що дитина дійсно зникла. Батьки повинні вжити усіх заходів для того, щоб переконатись, що син чи донька не затримались у школі, на гуртку, на тренуванні, у друзів, родичів, сусідів і так далі…
  • Якщо дитина дійсно зникла – телефонуйте на оперативну лінію 102. Під час спілкування з оператором, обов’язково повідомте – вік, стать, особливі прикмети, у чому була вдягнена, що мала з собою, номер мобільного та банківської картки, якщо мала такі з собою та будь-яку іншу інформацію, що допоможе у розшуку. Обов’язково надайте «свіже» фото дитини.
  • Пригадайте чи не було останнім часом сварок з дитиною, конфліктних ситуацій, погроз з боку інших осіб, погроз від дитини заподіяти собі шкоду чи втекти з дому. Розкажіть про це поліцейським – навіть якщо це не дуже приємно.
  • Поспілкуйтесь з сусідами, з родичами, вчителями, друзями та однокласниками – чи не розповідала дитина про намір втекти, про образу на батьків, переслідування чи щось подібне…
  • Перевірте чи на місці документи, мобільні телефони та гроші.

До розшуку дітей поліцейські беруться негайно. Інколи залучають працівників інших служб – ДСНС, лісничих, військовослужбовців Національної Гвардії України, волонтерів.

У 90% випадків зниклих дітей знаходять упродовж перших кількох годин після зникнення.

Щоб уникнути випадків, коли син чи донька втікає з дому, психологи радять більше часу проводити з дитиною, знати про її переживання та проблеми, займатись вихованням дитини у повній мірі. Якщо виникають інциденти та непорозуміння, краще звернутися до фахівця – психолога чи психотерапевта.

А ви знаєте, де зараз ваша дитина?

Відділ комунікації поліції Львівської області