Головна Економіка Викрито змову на аукціоні щодо оренди нерухомості у Буську

Викрито змову на аукціоні щодо оренди нерухомості у Буську

Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України встановила наявність змови між ФОП Давидко О.Я., ФОП Нетребенко К.Д. та приватним підприємством «Корпорація «Арт-Груп» під час їхньої участі в аукціоні на право оренди нежитлових приміщень в м. Буськ (Львівська обл.). Аукціон проводився структурним підрозділом з управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради у січні 2021 році.

Розглянувши лист Служби безпеки України у Львівській області щодо можливих ознак порушення під час зазначених закупівель, Відділення розпочало справу та довело, що ФОП Давидко О.Я., ФОП Нетребенко К.Д. та ПП «Корпорація «Арт-Груп» під час підготовки та участі у аукціоні, всупереч Закону України «Про захист економічної конкуренції», узгоджували свою поведінку з метою усунення конкуренції. Зокрема, було виявлено використання ними спільних банківських рахунків, однієї ІР-адреси тощо. При цьому між ФОП Давидко О.Я., ФОП Нетребенко К.Д. та ПП «Корпорація «Арт-Груп» існували пов’язаності через органи управління громадських організацій та суб’єктів господарювання.

На основі цих та низки інших фактів, Адміністративна колегія Західного МТВ 6 липня 2023 року визнала дії ФОП Давидко О.Я., ФОП Нетребенко К.Д. та ПП «Корпорація «Арт-Груп» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів аукціону. За змову на ФОП Давидко О.Я. і ФОП Нетребенко К.Д. накладено штраф у розмірі 20 000 грн. на кожного, а на ПП «Корпорація «Арт-Груп» – 5000 грн.