Головна Листи Жителі Львівщини за пів року передали на утилізацію понад 1, 5 мільйонів...

Жителі Львівщини за пів року передали на утилізацію понад 1, 5 мільйонів старих ламп розжарювання

За ініціативи Президента України наприкінці січня 2023 року стартував перший етап програми обміну старих ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи для фізичних осіб.

За підсумками першого етапу програми, жителі Львівщини обміняли 1 млн 600 тисяч ламп. Таким чином наша область стала лідером з-поміж інших областей.

«Експериментальний проєкт реалізується за рахунок фінансових та інших ресурсів та послуг, що відповідно до міжнародних договорів України надаються партнерами з розвитку на безоплатній та безповоротній основі. Обмін старих ламп розжарювання на нові повинен зменшити дефіцит електроенергії в енергетичній системі. Ініціатива стартувала взимку, коли стабільно вимикали світло у житлах. Саме перехід на LED-лампи допоможе скоротити споживання енергії на 7-10% у пікові моменти. Минуло пів року і за результатами такої ініціативи жителі Львівщини обміняли 1 млн 600 тисяч ламп розжарювання. Саме наша область посіла перше місце з-поміж інших. Наступними ідуть Київщина, де обміняли 1 млн 200 тисяч ламп та Харківщина – майже 1 млн»», – розповіла т.в.о директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.

Лампи розжарювання мають бути справними, після обміну їх утилізують. Для утилізації департамент екології та природних ресурсів ОВА за результатами закупівлі уклав договір з ТзОВ «Іскра-Транс-Логістик», своєю чергою ЛМР – з ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів». Усі роботи виконують за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та фонду ОНПС м. Львова. Загалом станом на 1 липня у Львівській області утилізували 1, 596 млн ламп, отриманих від фізичних осіб.

Програма працює за таким алгоритмом: людина приносить 5 справних ламп розжарювання у головне відділення «Укрпошти», де обмінює їх на енергоощадні.

Обмін відбуватиметься двома способами:

1) Через реєстрацію в «Дії». На порталі обираєте категорію «Послуги», а далі – «Обмін лампочок». У заяві треба заповнити інформацію про себе та адресу відділення «Укрпошти», куди ви приноситиме лампи. Попередня реєстрація в «Дії» гарантує, що ви зможете обміняти свої старі лампочки, адже на вашу заяву готують резерв.

2) Особисто прийти у відділення «Укрпошти». З собою варто мати паспорт, ідентифікаційний код та 5 ламп розжарювання. Обміняти лампочки можна лише раз. При цьому зробити це можна і за себе і за будь-якого члена сім’ї. Для цього зі собою обов’язково потрібно мати пакет вищезазначених документів на кожну людину.

З 9 червня 2023 року розпочався другий етап обміну ламп розжарювання для юридичних осіб, а саме для закладів освіти та медичної сфери. За поточний місяць ці заклади уже здали на утилізацію понад 4 тисячі ламп.

Важливо! З травня 2023 року фізичні особи можуть обміняти лампи лише в головному відділенні «Укрпошти» у Львові за адресою: вул. Словацького,1. 

Оксана Війтик