Головна Економіка Заробітна плата в області зросла на понад 13%

Заробітна плата в області зросла на понад 13%

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника у листопаді минулого року становила 10 тисяч 661 гривню. Як інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області, цей показник є у понад 2 рази вищим рівня мінімальної заробітної плати та на 13,6 % вищим у порівнянні з листопадом 2019 року.

За одну відпрацьовану годину працівникові нараховували у середньому 77,14 грн.

Як пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОДА, номінальна заробітна плата – це сума грошей, яку отримує працівник за виконану роботу. Одним з чинників, який його формує, є обсяг мінімальної заробітної плати, кількість штатних працівників тощо.

Зазначимо, що з 1 вересня мінімальна зарплата зросла до 5 тис грн. У погодинному розмірі – до 29,20 грн за годину.

Нагадаємо: Майже десяток проєктів реалізують на Львівщині за кошти секторальної підтримки ЄС

Натомість індекс реальної заробітної плати — показник, що характеризує зміну купівельної спроможності номінальної заробітної плати. В нормі цей показник повинен коливатися межах близьких до 100%, бажано з деяким перевищенням.

Так, у листопаді 2020 року індекс реальної заробітної плати (з урахуванням зміни споживчих цін) відносно листопада 2019 року становив 108,9%.

Найбільш оплачуваними у листопаді 2020 року були працівники підприємств та організацій з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (23064 грн), фінансової та страхової діяльності (18053 грн), державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування (16224 грн). Найменший розмір заробітної плати зафіксовано у працівників тимчасового розміщування й організації харчування (3791 грн), поштової та кур’єрської діяльності (5707 грн).

Додамо, що з 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата зросла до 6 тис грн, з 1 грудня її планують підвищити – до 6,5 тис грн.

Юлія Савостейко, прес-служба ЛОДА