Головна Життя Концерти та дитячі розважальні програми: як заклади культури Львівщини підтримують осіб з...

Концерти та дитячі розважальні програми: як заклади культури Львівщини підтримують осіб з числа ВПО

З моменту повномасштабного вторгнення росії на територію України  заклади культури Львівщини не залишились осторонь. Готували вистави та концертні заходи для внутрішньо переміщених осіб, надавали прихисток та психологічну підтримку,  допомагали  з харчуванням.

Про це повідомила сьогодні під час брифінгу директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.

З квітня заклади культури,  особливо театральні та  концертні установи  презентували безкоштовні концерти та вистави  для переселенців та гуртували львів’ян, які мали фінансову спроможність , відвідавши захід, підтримати наше військо.

Концертні установи такі, як  капели “Трембіта”,  “Дударик”,  Галицький академічний камерний хор,  допомагали вимушено переселеним особам на Арені Львів, на залізничному вокзалі, а також проводили мистецькі заходи,  щоб люди могли трохи відволіктись від тих подій, спричинених війною.

Експозиційні зали музеїв зачинені, але дуже багато  працюють з дітьми переселенців, львівянами та гостями. Проводять тематичні екскурсії, виставки, приурочені до історичних дат сьогодення. Організовують майстер-класи із фарбування писанок,  вирізування витинанок,  випікання пасок.

Державні історико –культурні заповідники “Тустань”,  Шевченківський гай,  Нагуєвичі організовують безкоштовні  екскурсії та закликають відвідувачів  побачити не лише експозиції, але й долучатись до різних занять та з користю провести час.

Щодо бібліотек та народних домів, то працівники активно плетуть маскувальні сітки,  готують їжу та забезпечують військових різними засобами. Перед Пасхою також будуть проводити різні культутні заходи.

“За ініціативи  департаменту з питань культури запровадили новий проєкт, а саме закликали митців, які є на території Львівщини  доєднатись до нас  і розпочати мистецькі ініціативи.   Так, наші екстрадні виконавці вже аткивно надають концерти  для збору коштів для ЗСУ, зокрема у Трускавці, Дрогобичі,  Львові.  Багато концертів вже відбулось для маленьких переселенців.

Вчора до нас приїхало багато  відомих співаків, танцюристів та  взяли участь у проєкті  “Діти дітям”. Знаменитості співали разом з дітьми, а самі дітки мали можливість взяти участь у конкурсах та майстер-класах.  Дуже важливо, що дітлахи між собою здружились. Дякуємо організатор цієї акції”, – зазначила Ірина Гаврилюк.

Директорка закликала і надалі звертатися в департамент з будь-якими ініціативами – їх готові підтримувати і спільно втілювати.  Про усі заходи, які відбуваються, та анонси подій можна дізнатись на Фейсбук – сторінці департаменту та на сайті Львівської ОВА.

Читайте також:

  • як театри Львівщини долучилися до допомоги ВПО;
  • зірки української естради виступили з концертом для ВПО у Дрогобичі та Трускавці;
  • «З піснею до перемоги»: для дітей з числа ВПО представили музичну казку.