Головна Життя У Буському районі мешканці скаржаться на циган

У Буському районі мешканці скаржаться на циган

На табір ромів, які оселилися у селі Закомар’я Буського району, нарікають місцеві мешканці. Люди неодноразово звертались із скаргами до правоохоронних органів, сільської ради та районного керівництва РДА, однак результатів це не дало.

Мешканка села Закомар’я Галина Савчин розповідає, що табір ромів у Закомар’ї живе у повній антисанітарії. Роми розпивають алкоголь, кричать, б’ються, лаються. Вбиральні немає. Сусіди скаржаться на погрози. П’ють роми воду із засміченої криниці, де вода згідно лабораторних досліджень, не придатна для вживання. Голова Ожидівської сільської ради Олександра Шах на скарги людей не реагує.

«Роми нам нищать село!, – каже депутат Ожидівської селищної ради Галина Савчин. У селі люди живуть у страху. Ожидівська сільська рада є опікуном ромської сім’ї, але: діти виглядають занедбано, у житловому приміщенні немає скла на вікнах, повсюди мотлох, а ще роми взагалі не розуміють української мови. У них на всіх – один паспорт! Діти до школи не ходять. Щодня із електрички до села тягнуться 30-40 ромів, приїздять до місцевих і інші з областей».

У БУСЬКОМУ РАЙОНІ МЕШКАНЦІ СЕЛА СКАРЖАТЬСЯ НА ЦИГАН

За словами Галини Савчин, нещодавно у селі облаштували дитячий майданчик для малечі, однак діти бояться вийти на майданчик, бо роми кілька разів виганяли їх з гойдалок.

Чому діти повинні боятись вийти на майданчик? Чому ні сільська, ні районна влада не реагує на скарги мешканців?

«Зазначу, що до нас раніше приїздив голова Буської РДА Петро Мороз, який на власні очі бачив все, що тут відбувається. Однак і досі нічим нам не допоміг», – депутат Галина Савчин.