Головна Життя У Львові відкрили центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії»

У Львові відкрили центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії»

Сьогодні, 14 листопада, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відбулося відкриття 34-го в Україні Центру надання допомоги новонародженим «Колиски надії». Участь у заході взяв заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Як наголосив Володимир Гірняк, півтора роки тому, коли Перинатальний центр ще не працював, у багатьох були сумніви, що так швидко він зможе розпочати свою роботу. «А це сталося! Завдяки злагодженій роботі команди. Нагадаю, перші кошти у сумі 45 млн грн було виділено постановою Кабміну, потім 25 млн грн виділила Львівська обласна рада. А вже станом на сьогодні: більше 100 млн грн скерувала держава і 80 млн – обласна рада. Отож, перша черга вже здана», – сказав він.

Крім того, Володимир Гірняк від імені Львівської обласної ради подякував меценатам за допомогу Перинатальному центру.

Варто зауважити, що для відділення інтенсивної терапії новонароджених придбано медичну та комп’ютерну апаратуру на суму 6,47 млн грн, яка дозволить розширити професійні можливості спеціалістів відділення та впровадити нові технології виходжування малюків.

Відтак придбано: 2 апарати штучної вентиляції легень з можливістю проведення неінвазивної вентиляції, 1 апарат для проведення високочастотної осциляційної штучної вентиляції, монітор церебральний амплітудно-інтегрованої енцефалографії, 1 відкриту реанімаційну систему та 2 інкубатори з автоматичним контролем температури та вологості, 3 монітори життєво важливих функцій пацієнтів з капкографом, 3 інфузійних насоси, 2 лампи фототерапії та інше допоміжне обладнання.

Довідково:

«Колиски надії» – головна програма Фонду Віктора Пінчука в галузі охорони здоров’я. Її стратегічною метою є збереження життя та здоров’я кожної дитини, що народилась в Україні. Фонд розпочав реалізацію програми у червні 2006 року. Відтоді було відкрито 33 центри надання допомоги новонародженим «Колиски надії» на базі державних родопомічних медичних закладів і дитячих лікарень у 24 регіонах України, що були устатковані найсучаснішим медичним обладнанням для рятування та виходжування новонароджених.

Більше 40 000 дітей уже врятовано, завдячуючи обладнанню центрів «Колиски надії».