Головна Інтерв'ю Богдан Гринишин: “На мій погляд, ВО “Свобода” намагаються знищити”

Богдан Гринишин: “На мій погляд, ВО “Свобода” намагаються знищити”

Останнім часом ВО "Свобода" у Буському районі заявляє, що її діяльність намагаються показути у негативному світлі. З цього приводу ми вирішили поспілкуватися з головою Буської РО "Свобода" Богданом Гринишиним.

– Пане Богдане, Ви як голова районної організації, можете відповісти, чи справді ВО "Свобода" не підписалося під зверненням до Президента проти ймовірного призначення екс-очільника районної міліції Петра Мороза на посаду голови Буської РДА?
– Позиція ВО "Свобода" в будь-яких кадрових питаннях (які відносяться не тільки призначення голів у Буському районі, а й у Львівській області), залишається незмінна. 
    Як відомо, свого часу я займав посаду голови Буської РДА вісім місяців. Цей період особливо тяжким став – розгортання масштабної війни на Сході, вирішення питань переселенців тощо. Однак попри все це наша позиція чітка і зрозуміла: після написання заяви, ми казали, що громада Буського району на виборах до Верховної Ради України визначилась, кого саме вона хоче бачити при керівництві крайною. Чому? Бо, Президент України – це є вибраний 54% голосами громади, прем'єр-міністр – це його партія, яка набрала найбільше голосів, тому відповідно до чинного законодавства головою РДА може стати людина, яку погоджує Кабмін і затверджує особисто Президент. Отже, всі кадрові питання повинні там вирішуватися. Якщо громада висловила довіру тим політичним силам, вони повинні сформувати команду і нести відповідальність.
    ВО "Свобода" вважає, що на даний момент вони мають всі легімітивні права призначати того, кого вони вважають за потрібне і нести за це відповідальність. Я особисто не хочу нести відповідальність за кадрові пропозиції.

– Тобто, Буська районна організація ВО "Свобода" не підписалась під зверненням?
– Так, ми не підписались під зверненням. Ми зібрались на засідання фракції і там вирішили, що наша позиція буде саме такою, тому що громада на виборах, як я казав, визначилась. Якщо є інші достойні чи недостойні представники, нехай представники їх делегують. Можливо кандидатура проти якої зараз введуться розмови матиме своє бачення. Завжди треба запитувати дві сторони: якщо є звинувачення з однієї сторони – має бути відповідь іншої сторони.
– Чи дійсно "свободівці" задіяні в тому, що по місті Буськ і в селищі Красне розміщували анонімні листівки? За інформацією нашого медіа-ресурсу, навіть деякі особи призналися, що їх просили розклеїти листівки саме районні представники "Свободи".
– Скажу так: якщо хочеш себе згадати – згадай себе сам. 
  Буська РО ВО "Свобода" має свій офіційний інформаційний сайт, де ми повністю розміщуємо всю інформацію, що стосується нашої діяльності чи позиції з будь-якого питання. 
  Ми маємо потужну сітку депутатів. І хоча на сайті "Буського порталу" під однією новиною в коментарях люди стверджують, що на нещодавній конференції нас було мало, то змушений повідомити, що це були не всі депутати, а лише представники осередків.

– Я правильно розумію, Ви категорично заперечуєте інформацію з приводу того, що представники "Свободи" брали участь в розклеювані анонімних листівок?
– Так, звичайно! Ми не розклеюємо листівки без підписів. Ми лише ставимо свої намети, в яких роздаємо наші інформаційні продукти (брошурки, газети тощо).
  На мій погляд, ВО "Свобода" зараз намагаються знищити і очорнити. На території України відкриваються якісь "липові" кримінальні справи проти "свободівців", де нас намагаються зробити корупціонерами. Навіть думаю, що по мені таке буде, все до того йде. Служба безпеки України працює в цьому напрямку, щоб очорнити представників "Свободи", які були при владі.

– І в Буському районі, теж?
– Навіть в Буському районі. Думаю, що можливо найближчим часом можуть під мене "копати". Але в такому випадку, ми будемо звертатись до громадськості про те, що йде планомірне знищення представників "Свободи".
– В даний час є якась інформація, що на "свободівців" у районі відкрито кримінальні справи?
– Наразі відкритих справ немає. Однак прогнозую, що такі будуть.
Розмовляв Роман Матвіюк
/"Буський медіа-портал"/

До теми:
  Вчора, прес-служба Буської РО ВО "Свобода" поширила заяву, в якій вказано, що перший заступник голови Буської РДА Микола Чучман і заступник голови Наталя Сервило написали заяву про звільнення із займаних ними посад. Однак досі (станом на 11.30 год.) цієї інформації немає на офіційному сайті райдержадміністрації. 
  Подейкують, що це такий собі піар-хід перед місцевими виборами і призначенням нового очільника РДА. Чи дійсно це так?