Головна Інтерв'ю Ліки від гіпертонії за дешевими цінами

Ліки від гіпертонії за дешевими цінами

З 1 жовтня хворі на гіпертонію економлять на кожній упаковці ліків від 2 до 30 гривень, тобто сплачують часткову вартість лікарських засобів, що включені до пілотного проекту із запровадження державного регулювання цін на ці засоби. Детальніше про це у розмові із завідувачем поліклініки ЦРЛ Василем БОНДАРЕМ:
    – Гіпертонічна хвороба – найпоширеніше захворювання серцево-судинної системи. Від неї потерпає 9544 надбужанця, що становить 26% від кількості дорослого населення району. Тож, сподіваємось, що зниження цін на ліки, запроваджене пілотним проектом, допоможе хворим регулярно купувати ліки від гіпертонії, що дасть змогу постійно підтримувати їхній артеріальний тиск у нормі. Тільки так ми зможемо зменшити інвалідизацію та смертність від наслідків артеріальної гіпертензії серед населення.
Ліки за знижкою
    Визначені сім міжнародних непатентованих назв лікарських засобів – еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, нифедипін, на які розповсюджується дія проекту. Загалом, це 247 препаратів, в склад яких входять перераховані засоби.
    Ціни та націнки регулюються державою. Відзначимо, що чим дорожчий препарат, тим більша знижка.
З рецептом – до аптеки
    Рецепт, в якому будуть зазначені міжнародна непатентована назва препарату (молекули) та доза, можна отримати у сімейного лікаря, кардіолога, терапевта. Він дійсний протягом одного місяця з моменту видачі та зберігається в аптечному закладі. Рецепт гарантує хворому одержання знижки на ліки, а  аптекам, в свою чергу, відшкодування тієї знижки, яку вони надають пацієнтові. За останній місяць таких рецептів виписано вже 157.
Не у всіх аптеках знижки
    У нашому районі лише п’ять аптек підтримують проект із здешевлення ліків для гіпертоніків – ПП "Скайінвест", аптечний пункт №7 в смт. Олесько (вул.Замкова) та в м.Буськ (вул.Петрушевича,25); ПП "Медико" №9 на вул.Львівська, 13/1; ТзОВ аптека "3і", вул.Львівська,4 (автостанція); роздрібно-гуртова аптека №100 в смт.Красне, вул.Грушевського,8.
    Інна ПАЛАМАР