Головна Інтерв'ю У Буському районі вже сформований батальйон народних гвардійців

У Буському районі вже сформований батальйон народних гвардійців

У неділю, 4 травня, на базі Буської гімназії ім.Є.Петрушевича проходив другий за порядком вишкіл надбужанських гвардійців (перші навчально – польові збори відбулися у Золочівській військовій частині 3007). Нагадаємо, що 2014 оголошено роком відродження Національної гвардії. Відтак, з 15 березня у Львові та в кожному районі області було розпочато набір добровольців у Народну гвардію (відмінністю Народної гвардії від Національної є те, що в Народну гвардію вступають ті, хто не підлягає призову в українську армію, це – люди, старші 40 років, та ті, кого не призивають через хворобу тощо). На сьогодні, за словами колишнього військового комісара Володимира Луженцова, у Буському районі вже сформований батальйон народних гвардійців, який налічує 399 добровольців.

Батальйон сформували – тепер вчитися

Навчитися стріляти, розбирати і складати зброю, побувати на справжніх заняттях під керівництвом військовослужбовців  мрія чи не кожного, і не лише чоловіків. Особливої актуальності набрали такі навчання в час загальнонаціональної небезпеки. Сьогодні кожен розуміє, що патріотизм набув практичного змісту. Пора не лише на словах любити Україну, треба бути готовим кожної миті захистити себе, своїх рідних, Батьківщину. Дорослі чоловіки прагнуть перевірити свої вміння і навики, здобуті під час військової служби, у школі чи виші. А молоді, особливо юнь  навчитися всіх премудростей володіння зброєю, засобами захисту тощо.

Отож, до участі в навчанні були запрошені військовозобов'язані та старшокласники Бущини. Серед присутніх, а це близько 200 осіб, люди різного віку. Старші ділились своїми спогадами про військову службу ще за часів Радянської Армії, дехто побував в гарячих точках, дехто і до сьогодні «засекречений».

Молодших переповнювали емоції, бо вони вперше так близько зіткнулись з військовою службою. Із своїми батьками прийшли й учні початкових класів, дідусі з внуками, вчителі. Були тут і очільники району, місцеві та районні депутати, голови міської та сільської рад, які, до слова, досить влучно стріляють та швидко збирають та розбирають пістолет, автомат.

Відтак, для змістовного та злагодженого навчання, яке тривало 4 години, були розгорнуті 10 навчальних точок. Учасники зборів кидали гранати, розбирали та збирали автомат Калашникова, пістолет Макарова, заправляли магазини з патронами, стріляли з мультимедійних пістолетів та автоматів. Для закріплення теоретичних занять переглянули інформаційнопубліцистичні фільми щодо завдань Національної гвардії МВС України; механізм роботи зброї, будову тощо.

Варто відзначити, що на багатьох справило позитивне враження доброзичливе і терпляче ставлення золочівських військовослужбовців до малечі, в якої не відразу все вдавалось. У солдатів строкової служби вистачало терпіння з усмішкою на обличчі неодноразово показувати один і той же прийом.

Навчили, нагородили та ще й нагодували.

Завершився вишкіл підведенням підсумків, на яких начальник Навчального центру МВС України полков ник Михайло Кулик (на знімку вгорі зліва) нагородив грамотами переможців військових конкурсів, та частуванням солдатським кулешем, який виявився смачнішим, аніж найвишуканіші страви буських господинь. Його із задоволенням смакували учасники навчань і щиро дякували солдатським кухарям.

Відтак, найкращі результати показали: учень Буської гімназії І.Назарко (кидання ручних гранат); голова Купченської сільської ради Я.Смолінський (спорядження магазина до пістолета Макарова); М.Братасюк (спорядження магазина до автомата Калашникова); В.Онишкевич та Ю.Артищук (неповне збирання та розбирання пістолета Макарова). До речі, в цій категорії відзначилась і депутатка Олеської селищної ради В.Дудак (на знімку зліва внизу разом з командою олещан), котра єдина зпоміж жінокучасників досить швидко збирала та розбирала пістолет А ось найшвидше збирав та розбирав автомат учень Красненської ЗОШ ІІІІ ст.№2 Віталій Скарбек, який, до речі, практикує східні єдиноборства, зокрема кіокушинкай карате. С.Зауборний найкраще стріляв з мультимедійного пістолета, а І.Фещух з мультимедійного автомата.

У свою чергу за сприяння у військовопатріотичному вихованні голова ради ветеранів В.Луженцов (на знімку вгорі справа) вручив грамоту командиру Золочівської в/ч полковнику М.Кулику та цінні подарунки міському голові Р.Сліпцю і директору Буської гімназії О.Антонишин. Також він подякував підприємцям, хто допоміг організувати цю акцію: Сергію Гаврилюку, Андрію Демчишину, Михайлу Кадиляку та Дмитру Папроцькому. У найближчій перспективі  відновлення стрільбища і систематичний вишкіл зі стрільби.

Інна ПАЛАМАР Знімки Миколи ШАНЦША

Р.S Під час вишколу нам вдалося поспілкуватися з кількома його учасниками.

У переддень навчально-тренувальних зборів тато спитав, чи не хотів би я з ним поїхати. Мені стало цікаво, шр там буде, тож погодився і не шкодую, шо так вчинив. Чотири години "пролетіли", як одна мить. Я розбирав та збирав автомат, пістолет, заправляв магазини, стріляв з мультимедійних пістолетів та автоматів. На мою думку, такі навчання вкрай необхідні, знання нікому не зашкодять, а навпаки, знадобляться. Обіцяю бути активним учасником таких зборів, шоб за необхідності знати і вміти захишати свою родину та Батьківщину.

Віталій Скарбек, учень Красненської ЗОШ ІІІІ ст.№2:

– Сьогодні в країні надзвичайна ситуація, ніхто не знає, з якого боку чого чекати. Тож, дізнавшись про проведення теоретичних навчань, не вагаючись, прийшов. На мою думку, з огляду теперішньої ситуації, кожен, починаючи від старшокласника, закінчуючи старшим поколінням, зобов'язаний вміти збирати та розбирати зброю, надавати першу медичну допомогу і, звичайно ж, вміти влучно стріляти. Для тих, хто не прийшов, бажаю не полінуватися, а знайти в Інтернеті в онлайні такі ж навчання і пройти їх. Це знадобиться.