Головна Інтерв'ю Заново будуймо державу

Заново будуймо державу

Суботньої днини в Ожидівському Народному домі відбулася зустріч з народним депутатом України, представником Всеукраїнського об'єднання «Батьківшина» Андрієм Шевченком. Він – відомий український тележурналіст, який першим у вітчизняному телепросторі став зразком свободи слова та правдивої інформації. Напередодні зустрічався з бущанською громадою, а наступного дня – з олещанами. Подякував за те, що на столичному Майдані стояли так, ніби боронили свої домівки.

Завдання, яке поставило життя

З мешканцями Ожидова вів розмову про останні події, які відбуваються в державі, це – найдраматичніший період держави, бо і в найжахливішому сні ніхто не міг уявити, що переслідуватимуть людей за спілкування українською мовою, спалюватимуть національний прапор, нищитимуть пам'ятники, закриватимуть українські школи та церкви у Криму. Андрій Шевченко наголосив на трьох найважливіших завданнях, які стоять перед державою: відстояти нашу свободу і землю, розуміючи, що нам протистоїть не тільки окупаційний режим Путіна, а й недобитки української мафії, які, об'єднавшись з окупантом, намагаються розділити державу; заново будувати державу, бо на 23 році незалежності раптом виявилось, що всі державні структури працювали не на благо народу, економічні реформи, створити сприятливі умови для бізнесу. Важко знайти країну у світі, яка б водночас вирішувала такі важливі завдання, але вони всі зараз на часі, тому потрібно кожен день приймати непрості рішення.

І Крим, І Донбас будуть наші

Чесно і прозоро треба провести президентські вибори, а згодом і парламентські, бо народ заслужив кращого парламенту. Андрій Шевченко сподівається, що незабаром настане спокій на Сході України, а згодом вдасться повернути і Крим, який був відірваний від України варварським способом. Впевнений, що на Україні Путін поламає зуби, бо не можна у ХХІ столітті отак безцеремонно відламати шмат території, бо, бачте, йому так захотілось. Не погоджується з тим, коли чує, що, мовляв, нехай Крим і відстояли Майдан. Але хто гарантуватиме, що після Донецька і Луганська Путін не піде далі? І де він зупиниться? В Дніпропетровську, Запоріжжі чи Полтаві? Чи маємо чекати, коли до Збруча підійде? Тому боронити треба кожен клаптик нашої землі, за кожне місто чи село стояти так, ніби за свою домівку. Щодо Сходу, то маємо проявити терпіння і пояснювати мешканцям Східної України, що Майдан – це не державний переворот і не боротьба різних партій за владу, як думають вони, адже майданівці боролись не проти Донецька, Одеси чи Криму, а проти корумпованої влади.

Статус російської мови

Щодо мови, то ніхто мешканцям сходу України не забороняє спілкуватися російською мовою чи вивчати її у школі (навіть на ЗНО почали складати тести з російської мови). А сьогодні дехто намагається спекулювати на мовній темі, мовляв, російську мову утискують. Про який тиск йдеться, коли з кожних 10 газет 8 – російські, з 10 журналів 9 – російські? І на телебаченні здебільшого демонструють російські фільми. А нас зараз мовною темою шантажують, мовляв, все владнається в державі, коли російська мова стане другою державною. Але ж це не так. Державною має бути лише українська мова.

Не піддаваймось на провокації

Як оптиміст, народний депутат вірить, що народу вдасться все побороти, адже Господь посилає нам стільки випробувань, скільки ми можемо подолати. Застеріг що в найближчі два тижні буде тривожно і на Галичині, бо провокатори, як і в минулі роки, на 9 травня знову планують влаштувати сутички спеціально для російських телеканалів. Тому у ці дні треба бути дуже обачними і не піддаватись на жодні провокації.

А щодо того, кого він бачить у кріслі президента, то вибір представника ВО «Батьківщина» очевидний. Його лідер представляє демократичні сили і готовий дати достойну відсіч як зовнішнім, так і внутрішнім ворогам.

Сельчан також цікавило, що зараз відбувається на Київському Майдані, розслідування справи Гонгадзе, безвізовий режим, кредит від МВФ який, за словами народного депутата, дозволить і гривню втримати, й інвесторів залучити на наші терени, позиція журналістів "Інтеру" під час Майдану, видобуток сланцевого газу та інше.

Лариса ГАРАСИМІВ