Головна Історія На 101 році життя відійшла у вічність зв’язкова головнокомандувача УПА Романа Шухевича...

На 101 році життя відійшла у вічність зв’язкова головнокомандувача УПА Романа Шухевича Ольга Ільків

6 грудня завершився столітній життєвий шлях відомої української патріотки, яка переживши нелегкі періоди української історії, стала символом боротьби за незалежність України.

У роки визвольної боротьби Ольга Ільків була відомою під псевдонімами Роксоляна, О. Звіробій. Народилась у 1920 році у Стрию, а у 1941 вступила до ОУН, приєдналася до українського підпілля і стала провідницею жіночої мережі ОУН Львова.

Згодом Ольга стала зв’язковою, довіреною людиною головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Як член спротиву була засуджена до 25 років перебування в радянських тюрмах. Проте через 14 років повернулася до Львова й працювала санітаркою в обласній лікарні, згодом – двірником, щоб отримати помешкання та забрати дітей з інтернату. З часу проголошення незалежності  Ольга Ільків працювала у Львівському історичному музеї, для якого зібрала колекцію експонатів національного вбрання, предметів інтер’єру, виробів народної творчості.

У 2008 році Ольгу Ільків нагороджено орденом Княгині Ольги III ступеня, у 2012 році її визнали львів’янкою року. Також вона була членкинею Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби.