Головна Історія На Бущині вшанували пам’ять Героїв Крут

На Бущині вшанували пам’ять Героїв Крут

У Буській міській та в Красненській селищній громадах провели скорботні заходи, вшанування пам’яті молодих українських студентів, які 103-роки тому дали відсіч більшовицьким військам біля станції Крути і затримали їх наступ на Київ.

У Буській міській громаді в приміщенні народному дому, учасники вшанування, серед яких були і новітні герої – учасники війни на сході, переглянули документальну стрічку про бій під Крутами та літературну композицію у виконанні методиста Ірини Калиновської, хвилиною мовчання вшанували усіх полеглих героїв національно-визвольних змагань 1917-1921 рр., та українських захисників, які полягли на сході нашої країни у війні з російськими окупантами.

Надалі присутні помолилися разом зі священником УГКЦ отцем Ярославом Лозовим, подякували учасникам ООС (АТО) Ігорю Гензі, Олександру Мошонкіну та Сергієві Бондаренку за їх відвагу, патріотизм під час захисту Української держави, вручили нашим землякам квіти та листівки. Вела захід методист Любов Огороднік.

Опісля учасники ООС (АТО) від усієї Буської територіальної громади поклали квіти до підніжжя пам’ятника Незалежності.

У Красненській селищній громаді голова Роман Фурда, його заступник Андрій Лащук, пластуни, депутати та представники громадськості взяли участь у заході-реквієм, присвяченому вшануванню пам’яті Героїв Крут, що відбувся в селищі Красне, біля пам’ятника Борцям за волю України.

Панахиду за загиблими в бою під Крутами провели священнослужителі о.Володимир Целень, о.Степан Жукровський та о.Юрій Толочний.

Керівництво громади та громадськість спільно помолились та вшанували пам’ять Героїв Крут.

Як зазначив Красненський селищний голова Роман Фурда, Крути, без сумніву, були, є і будуть завдяки відвазі молодих студентів, однією з героїчних сторінок нашої історії. Молоді хлопці билися відчайдушно, виявляли зразки хоробрості.

«Кров полеглих героїв нагадує нам усім про обов’язок берегти пам’ять про тих, хто поклав своє життя заради незалежності нашої України. Світла пам’ять нашій молоді, яка своїм вчинком навчила, як треба любити і боронити свою землю. Будьмо гідними нащадками їхньої пам’яті та подвигу!», – сказав Роман Фурда.