Головна Історія На Янівському кладовищі Львова вшанували пам’ять учасника ОУН, краснянича Ілярія Кука

На Янівському кладовищі Львова вшанували пам’ять учасника ОУН, краснянича Ілярія Кука

Створено: 25 серпня 2018.

Сьогодні, 25 серпня, на Янівському кладовищі м.Львів представники влади та громадськість вшанували пам’ять учасника та активного діяча ОУН, нашого земляка з Красного Ілярія Кука.

Присутні поклали квіти та запалили лампадки на могилі Ілярія Кука, опісля виконали Державний Гімн України. Також у межах заходу лунали патріотичні пісні, зокрема Марш українського націоналіста “Зродились ми великої години”.
Захід відбувся за ініціативи Буської районної організації Братства ветеранів ОУН-УПА та його голови Длугоша Мар’яна Тадейовича.
Транспорт для поїздки учасників вшанувань у Львів надав відділ освіти Буської райдержадміністрації.

Довідково:

Ілярій Кук – активний діяч ОУН, страчений польською владою 80 років тому. Брат командувача УПА Василя Кука. Народився 1915 року селищі Красне Золочівського повіту Тернопільського воєводства(тепер Буський район Львівської області).

У 1932 році був заарештований польською поліцією за діяльність в ОУН. 6 травня 1937 року Ілярій Кук був керівником нападу групи оунівців на власників фільварку Ясінських у Золочівському повіті.

15 березня 1938 року оголошено вирок суду – засуджений на кару смерті. Стратили Ілярія Кука 25 серпня 1938 року о 4 годині ранку на подвір’ї львівської тюрми “Бригідки” Перед стратою Ілярія Кука відвідала його мати Парасковія, яка мужньою поведінкою вразила адвоката Cтепана Шухевича про що він написав у оповіданні «Mater Dolorosa. Скорботна мати».

На Янівському кладовищі Львова вшанували пам’ять учасника ОУН, краснянича  Ілярія КукаНа Янівському кладовищі Львова вшанували пам’ять учасника ОУН, краснянича  Ілярія КукаНа Янівському кладовищі Львова вшанували пам’ять учасника ОУН, краснянича  Ілярія Кука