Головна Історія На Львівщині відбулися пам’ятні заходи з нагоди 108-ї річниці бою на горі...

На Львівщині відбулися пам’ятні заходи з нагоди 108-ї річниці бою на горі Маківка

На горі Маківка, що у Сколівському районі на Львівщині, сьогодні, 30 квітня, відбулися пам’ятні заходи з нагоди 108-ї річниці бою Українських січових стрільців з російською загарбницькою армією.

Участь в урочистостях взяли громадськість, духовенство та депутати Львівської обласної ради. Учасники заходу поклали вінки та запалили лампадки біля Меморіалу січовим стрільцям. Священики відправили чин панахиди за загиблими воїнами та окропили пам’ятні хрести на місці поховань січовиків.

З нагоди річниці відбулися громадське віче та культурно-мистецька програма за участі народних колективів Славської територіальної громади.

Довідка

Бій за гору Маківка відбувся під час Першої Світової війни, з 29 квітня до 4 травня 1915-го року. Українські січові стрільці у складі австро-угорської армії зупинили просування військ російської імперії. Здобувши перемогу у бою, через тиждень під натиском австро-угорських військ виснажена армія окупантів відступила далеко на схід.

Це був перший великий бій Українських січових стрільців. На місці поховань загиблих бійців УСС українці встановили поминальні хрести. У 1998—1999 цвинтар січових стрільців було відбудовано. Згодом меморіал було реконструйовано і встановлено 50 кам’яних хрестів авторства Степана Яніва.