Головна Історія На Львівщині вшанували пам’ять Героя України В’ячеслава Чорновола

На Львівщині вшанували пам’ять Героя України В’ячеслава Чорновола

24 грудня цього року відомому дисиденту могло б виповнитися 86 років.

Напередодні 86-ої річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола в парку «На валах» віддали шану засновнику національно-визвольного руху шістдесятників та Герою України. 

До підніжжя пам’ятника видатного українця поклали квіти представники Львівської ОВА, військові, представники силових структур та громадськість. Також до вшанування долучилися школярі ліцею №46 ЛМР, що носить ім’я В’ячеслава Чорновола.

Учасники заходу спільно виконали Державний Гімн України та стрілецьку пісню «За Україну, за її Волю…».

Довідково:

В’ячеслав Чорновіл започаткував національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів в Україні, заснував часопис «Український вісник», був членом Української Гельсінської групи та одним з ініціаторів створення Української Гельсінської спілки.

Кілька разів був ув’язнений радянською владою за «антирадянську агітацію та пропаганду» і сумарно пробув у неволі 17 років. Після звільнення продовжував вести активну громадську та політичну діяльність.

Чорновіл був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року. Загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі під Борисполем. Похований у Києві на Байковому кладовищі.