Головна Історія На Львівщині під час розкопок знайшли цікаві історичні артефакти

На Львівщині під час розкопок знайшли цікаві історичні артефакти

На території приватного обійстя сім’ї Дячиків з селища Красне Буського району під час земляних робіт виявили скупчення кераміки і кісток на глибині 70-80 см., після чого господарі вирішили повідомити про цікаву знахідку археологів з Львівського університету.

  У закладеному шурфі виявили залишки житла-напівземлянки, попередньо датованого початком І тис. (зарубинецька культура). Окрім великої кількості уламків керамічного посуду, археологи знайшли низку цікавих артефактів матеріальної культури більш як 2000-літньої давності: кам'яну зернотерку, залізну проколку та фрагмент ножа, кістяне шило, 6 глиняних пряслиць різної форми та діаметру, 2 глиняні орнаментовані намистини і майже повністю збережений керамічний кухлик (на фото). 
  Знахідки поповнять фонди Археологічного музею при ЛНУ, а у майбутньому, можливо, стануть елементами експозиції Буського чи Красненського музеїв. У розкопках брали участь співробітники Інституту археології ЛНУ ім. І.Франка Я.Онищук, П.Довгань, Н.Стеблій та представники місцевого товариства «Бужани».

 Знімки Івана Ціхоцького