Головна Історія На Золочівщині вже демонтували понад 80% комуністичних пам’ятників

На Золочівщині вже демонтували понад 80% комуністичних пам’ятників

Процес декомунізації у всіх районах області планують завершити до кінця цього року.

На Золочівщині триває процес декомунізації. На сьогодні понад 80% памʼяток комуністичного минулого вже демонтували, а загалом у районі їх залишилось 9.

Про це інформують у Золочівській РВА.

«Процес декомунізації – це не лише важливий елемент боротьби проти російської федерації, але й процес переосмислення цієї спадщини. Це спроба знешкодити вплив так званої «величності» СРСР та відновити історичну правду, розкриваючи злочини та репресії, скоєні комуністичним режимом. Суспільству здавалось нормою, щоб майже кожна вулиця – Травнева чи Колгоспна, а у містах чи селах стоять памʼятники «Альошам»,  робітникам та колгоспницям, а не, наприклад, Василю Стусу. Хоч процес декомунізації розпочався ще задовго до повномасштабного вторгнення, а саме у 2015 році, коли був прийнятий Закон України № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», але саме 24 лютого 2022 року стало останнім сигналом для суспільства попрощатись із радянськими та російськими наративами», – наголошують в РВА.

Із цього часу вулиці, які мали назви російських діячів культури, політики, медицини та інших сфер,  перейменовані на честь відомих українців та Новітніх Героїв. Зокрема, вулиця Гастелло  стала Короля Данила, а вул. Кузнєцова  – Лесі Українки, і таких перейменувань в районі відбулось 44.

Спільно з громадами і Львівською обласною та  районною групами з декомунізації на Золочівщині демонтували  40 памʼятників комуністичному режиму. Зокрема, демонтували один з найбільших на Золочівщині меморіальний комплекс «Вічний вогонь», який знаходився у Золочеві на місцевому кладовищі.

Нагадаємо, що процес декомунізації на Львівщині планують завершити до кінця цього року.