Головна Історія Листопадовий Чин у Буську

Листопадовий Чин у Буську

Під такою назвою до 95 річниці з часу проголошення Західноукраїнської Народної Республіки пластуни станиці Красне Пласту-НСОУ провели теренову гру за участю 16 команд (близько 100 дітей) з Буської гімназії, Красненських першої та другої, Сторонибабської, Олеської, Гумниської, Яблунівської, Заводської, Петричівської, Задвір’янської, Ожидівської, Переволочнянської, Побужанської, Полтв’янської та Топорівської шкіл. Серед них було і 20 новаків. До слова, того ж дня пластуни з Буської першої, Олеської та Сторонибабської шкіл взяли участь у тереновій грі у Львові. Зазначу, що такі заходи надбужанські пластуни проводять уже десятий рік поспіль.

Дійство у Буську на площі Ринок розпочали зі спільної молитви, виконання пластунського  гімну та внесення  національного прапора. Тут відбувся і конкурс пісні, де учасники виконували стрілецькі та патріотичні пісні "Там, на горі, на Маківці", "Там, під львівським замком", "Їхав стрілець на війноньку", "Йде січовеє військо" та інші. А згодом команди "захоплювали" 10 т.зв. австрійських об’єктів, на кожному з них потрібно було виконати певне завдання: розповісти про ЗУНР та її Президента Євгена Петрушевича, Дмитра Вітовського, історію Буська; скласти з підручних матеріалів (листочків, камінчиків, гілочок) абревіатуру ЗУНРу (біля пам’ятника Євгену Петрушевичу пластуни таку абревіатуру виклали із запалених лампадок);  закінчити вислів "Про справу не говори з тим, з ким можна, а з тим,…(з ким треба); вставити пропущені слова "Здобудеш… (Українську державу), або… (згинеш) у боротьбі за неї"; розшифрувати зміст телеграми тощо. Траплялись завдання доволі складні, проте пластуни і з ними справлялись. Оцінювали їх виконання за трибальною системою.

Найкраще (49 балів) і найшвидше (за 32 хвилини) впоралась зі всіма завданнями команда "Красні" з Красненської другої, другими були "Стрільці" (48 балів і 33 хвилини)  із Заводської школи, а третє місце вибороли  "Волошки" (47 балів і 35 хвилин)  із Побужан.

Користуючись нагодою, пластуни станиці Красне і їх станична Людмила Гураш висловлюють подяку за постійну підтримку пластприятелю, депутату Буської районної ради Ігорю Іваськіву.

Лариса ГАРАСИМІВ