Головна Історія Пам’ятні знаки на могилах повстанців

Пам’ятні знаки на могилах повстанців

1682
25 листопада в рамках Програми Львівської обласної ради із вшанування місць загибелі та поховань борців за незалежність України у селі Острів відбулося відкриття та освячення пам’ятного знака на могилі повстанця Левка Ласки. Про повстанця відомо, що він був 1923 року народження і загинув у боротьбі з енкаведистами 18 листопада 1944 року.
 
В урочистостях взяли участь депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода"  Остап Стахів, заступник голови Буської районної ради, свободівець Богдан Гринишин, депутати місцевих рад, священики УГКЦ, представники громадських організацій, ветерани УПА. 
 
На могилі повстанця відправили панахиду, після якої відбулося віче.
 
Відкриття пам’ятного знака відбулося у ті дні, коли Україна вшановувала жертв Голодомору. Тому у своєму виступі на зібранні Остап Стахів, зокрема, зазначив: "Якби не українські повстанці, то Голодомор прийшов би на Західну Україну. Вояки УПА не дали окупаційній владі зробити Голодомор на наших теренах". 
 
Під час віча у виконанні Остапа Стахіва прозвучали повстанські пісні в пам’ять про полеглих героїв. 
 
Віра ПІДГРУШНА
 
P.S. Незабаром в с.Заболотне Боложинівської сільської ради посвячуватимуть білокам’яний хрест, встановлений у рамках обласної програми з вшанування  місць загибелі та поховань борців за волю України. Також ще три таких пам’ятники відкриють у с.Гумниська.