Головна Історія В Буську сьогодні вшановували пам’ять жертв трьох голодоморів в Україні

В Буську сьогодні вшановували пам’ять жертв трьох голодоморів в Україні

Сьогодні, 27 листопада, разом з українцями в усіх містах та селах нашої держави, за кордоном мешканці Бущини вшановували пам’ять жертв трьох голодоморів в Україні

Про це Голосу Бущини повідомили у Буській міській раді.

Перший голодомор 1921-23 років, який забрав з собою 3,5 млн українців, найстрашніший 1932-33 років, тоді померло більше 10 млн людей, та 1946-1947 років, коли Україна втратила ще мільйон своїх громадян.

У Буську захід по вшануванню жертв голодоморів в Україні відбувся біля пам’ятника Скорботи за участю керівництва міської ради, пластунів, працівників установ та організацій, містян.

У своєму виступі перед учасниками скорботного віча Буський міський голова Ростислав Сліпець нагадав присутнім про жахливі сторінки геноциду, який свідомо здійснила радянська влада проти українського народу, закликав людей до єдності та завжди пам’ятати про мільйони безневинних людей, які стали жертвами комуністичного терору.

Панахиду за загиблими українцями відслужив настоятель місцевого храму Св.Апостолів Петра і Павла отець Петро Салабай.

Корзину квітів від учасників віча встановили до підніжжя пам’ятника Скорботи Буський міський голова Ростислав Сліпець та його заступник Володимир Зеленюх.

Надалі усі учасники скорботного віча о 16.00 год. взяли участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та у акції «Запали свічку».

Вела захід директор міського народного дому Любов Огороднік.

Перед початком віча його учасники пройшли ходою вулицею Євгена Петрушевича від міської ради до пам’ятника Скорботи, зупинились біля будівлі колишньої катівні НКВС, де були замордовані десятки наших земляків, помолилися, запалили свічки та поклали квіти.