Головна Історія У Самборі відкриється виставка «Історія повстанської фотоплівки»

У Самборі відкриється виставка «Історія повстанської фотоплівки»

26 березня в приміщенні Історико-етнографічного музею «Бойківщина», що у м. Самбір, відбудеться відкриття вуличної виставки «Історія повстанської фотоплівки» від Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору». 

Виставка розроблялась працівниками музею до 75-ї річниці створення Української повстанської армії та представляє серію фото учасників українського підпілля, зроблених на основі унікальної повстанської фотоплівки. Негативи були передані музею «Територія Терору» ветераном УПА Богданом Ряпичем у 2011 році. Саме йому вдалося відшукати її після здобуття Україною незалежності, розповісти історію появи світлин та ідентифікувати частину вояків. Фотоплівка є одним з небагатьох цілісно збережених візуальних джерел, що ілюструють боротьбу УПА. Під час відкриття планується авторська екскурсія фотовиставкою від її куратора – наукового співробітника музею Андрія Шиманського.

Важливо, що першими за межами Львова виставку зможуть побачити мешканці Самбора та відвідувачі музею «Бойківщина», адже саме тут жив і працював Богдан Ряпич.

Виставка експонуватиметься в музеї «Бойківщина» до 9 квітня, а після цього її буде розміщено в одній зі шкіл міста.

Початок о 14.00