Головна Історія Тут досі панує дух Шашкевича

Тут досі панує дух Шашкевича

 На базі Новосілківської сільської бібліотеки нещодавно відбувся районний семінар працівників Буської централізованої бібліотечної системи "Великий Пробудитель Галичини", присвячений 201 річниці від дня народження М.Шашкевича та 175 роковинам виходу у світ альманаху "Руської трійці" "Русалка Дністровая".

 
Працівники Буської ЦРБ висвітлили питання, пов’язані з творчістю та просвітницькою діяльністю М.Шашкевича: "Діяльність "Руської трійці" та її внесок у нову українську літературу" (О.Стецик), "Русалка Дністрова" – перша книжка народною мовою в Галичині" (Л.Вовк), "Маркіян Шашкевич – священик і автор духовних творів" (о.Іван, настоятель церкви с.Новосілки), "Твори М.Шашкевича для дітей" (Г.Гораль). Для учасників семінару учні Новосілківської школи, яка носить ім’я М.Шашкевича, підготували літературно-музичну композицію "Тобі, Маркіяне!", 
а бібліограф А.Дончак провела бібліографічний огляд книжкової виставки "Великий Пробудитель Галичини".
 
Семінар був насиченим. Зі сільської книгозбірні учасники попрямували до сільської церкви – місця, де вів свою душпастирську діяльність отець Маркіян. Тут від отця Івана ми довідались про церковні святині, зокрема, хрест Маркіяна Шашкевича.
 
Логічним завершенням дійства стало покладання квітів до пам’ятника М.Шашкевичу та відвідини Новосілківського  музею його імені, відкритого минулоріч до 200-літнього ювілею  письменника. Змістовна та захоплююча розповідь керівника відділу культури та туризму Л. Ціхоцької, яка внесла свою лепту у створення цього музею, збагатила наші уявлення про цю тендітну та непересічну людину, якою був Маркіян Шашкевич – великий Будитель Галичини, який першим вказав, що ми – окремий народ, одна велика душа.
 
Леся ВОВК, зав. методично-бібліографічного відділу Буської ЦРБ.